Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Gmina Wieniawa na Fali

28 wrzesień 2017 Written by

Przejazd kolejowy wzdłuż drogi leśnej Zawady - Kłudno w gminie Wieniawa w powiecie przysuskim, zostanie zlikwidowany. Kolej nakazała rozebrać lub zagrodzić szlabanem kilka tysięcy podobnych przejazdów kolejowych w kraju.

We wrześniu blisko 50 tysięcy dzieci z Mazowsza po raz pierwszy przekroczyło szkolne mury. To właśnie z myślą o nich samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotował kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Do końca grudnia do najmłodszych uczniów z Mazowsza trafią zestawy złożone z elementów odblaskowych.

Propozycje, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Prawa i Sprawiedliwości. Tak poseł Wojciech Skurkiewicz komentował projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, które dzisiaj przedstawił prezydent Polski Andrzej Duda. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o ograniczeniu handlu w niedzielę i dostępie do broni palnej.

Nie jest wykluczone, że Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"  wykupią udziały w Porcie Lotniczym na radomskim Sadkowie.

Jutro w Kozienicach odbędzie się "Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2017".  Na imprezę, organizowaną co roku przez spółkę Enea Wytwarzanie zaprasza jej prezes Krzysztof Figat.

 

Parlament Europejski przyjął sprawozdanie okresowe, w którym wzywa wszystkie kraje UE do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej, a odmowę prawa do zabicia dziecka w łonie matki uznaje za formę przemocy wobec kobiet. - Na szczęście Polska nie musi ratyfikować tej konwencji. Ona jest naszpikowana lewicowymi sformułowaniami - komentuje poseł Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk.

Radom przygotowuje się do realizacji nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Zdaniem wiceprezydenta Radomia Jerzego Zawodnika, od 1 października w szpitalu przy Tochtermana będą kolejki.

Tegoroczne obchody Święta Lasy odbyły się niejako w cieniu tego wielkiego kataklizmu, który miał miejsce na północy Polski – mówił Marek Szary wicedyrektor RDLP w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 20 września.

Troska o trzeźwą rodzinę i promocja abstynencji wśród Polaków - to główne cele Narodowego Kongresu Trzeźwości, który w sobotę odbędzie się w Warszawie. Dwa dni później, 25 września odbędzie się Diecezjalny Kongres Trzeźwości w Radomiu.

O budowie siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu, kandydacie PiS na prezydenta Radomia i poziomie debat w Radzie Miejskiej w Radomiu, rozmawialiśmy dzisiaj z ministrem Jakubem Kowalskim, szefem kancelarii Senatu.

Szkoły w gminie Gózd będą miały nowy sprzęt, dzieci skorzystają z zajęć, a nauczyciele podniosą swoje kompetencje. Gmina realizuje projekt „Kompetencje kluczowe dla uczniów szkół publicznych Gminy Gózd".

Robimy swoje

15 wrzesień 2017 Written by

- Robimy swoje, nie oglądamy się na naszych politycznych konkurentów, oni mają swoje problemy, czyli niezrealizowany kontrakt dla Radomia – mówił Konrad Frysztak wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 15 września.

Maleje bezrobocie w Polsce

14 wrzesień 2017 Written by

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła od oniec lipca 4,8% i należała do pierwszej piątki krajów o najniższym poziomie bezrobocia w UE. Dane te podał Eurostat. - To optymistyczne wskaźniki - komentuje ekonomista Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego.

Czas najwyższy spytać młodych, czego oczekują od Kościoła - powiedział ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który był gościem Bilansu Dnia w Radiu Plus Radom. W najbliższą sobotę w Radomiu odbędzie się Apel Młodych. Spotkanie to poprzedzi Forum Młodych z udziałem ok. 200 osób z 1/3 parafii diecezji radomskiej. Tego typu spotkanie odbędzie sie po raz pierwszy w diecezji radomskiej.

- Szkoła nie może zrezygnować z funkcji wychowawczej - powiedział biskup Piotr Turzyński z okazji trwającego w Kościele w Polsce VII Tygodnia Wychowania. Krajowy duszpasterz nauczycieli i wychowawców dodał, że mimo pośpiechu życia trzeba zawsze poświęcać czas dzieciom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA