Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Polski rząd nie wycofuje się z planów inwestycyjnych w zakłady w Pionkach. Taką deklarację złożył minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, który był gościem Radia Plus Radom.

Decyzja jednogłośna.

W niedzielę po raz piąty odbędzie się impreza motoryzacyjna "Jadar Family Drift", a w środę również po raz piąty wyjedzie pielgrzymka rowerowa z Jedlińska na Jasną Górę.

- W okresie wakacyjnym jest oczywiście większe zainteresowanie ofertami pracy, najczęściej do roznoszenia ulotek – mówi Anna Malczewska pośrednik pracy, asystent EURES z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Radomiu, która była gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 28 czerwca.

Rada Powiatu Przysuskiego przyjęła Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument sporządzony przez Instytut Ordo Iuris zabezpiecza na poziomie samorządowym wolność i prawa rodziców związane z wychowaniem dzieci i opieką nad nimi. Z naszym gościem rozmawialismy również o pożarach lasów w okolicach Odrzywołu. 

- W Polsce na cukrzycę typu I może chorować około 4 milionów osób, na cukrzycę typu B nawet 6 milionów – mówi Grzegorz Barcikowski prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oddział w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia”, w czwartek 27 czerwca.

Dzieci i młodzież z gm. Jedlnia-Letnisko  kreatywnie spędzą wakacje. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty "Akademia Rękodzieła". 

Na scenie Smolasty i Bednarek

26 czerwiec 2019 Written by

Przed nami główne obchody Dni Drzewicy. Jaki będą miały przebieg, mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Posprzątano plaże przy akwenach wodnych w Domanowie i Jagodnym. Poinformował o tym wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, który był gościem Bilansu Dnia. Wciąż nierozstrzygniętą sprawą jest kwestia przejęcia przez gminę terenów wzdłuż zbiorników wodnych w obu miejscowościach celem wykonania inwestycji rekreacyjnych.

- Jeśli w przyszłym roku Rada Miejska wystąpi z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania mnie z urzędu, to ja również wystąpię z podobną inicjatywą wobec radnych. Taką deklarację złożył prezydent Radomia Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

Radomscy radni, głównie głosami Prawa i Sprawiedliwości nie udzielili absolutorium prezydentowi miasta z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Głosowanie odbyło się podczas sesji Rady Miejskiej. Rozmawialiśmy o tym z radnym Mateuszem Kuźmiukiem, członkiem komisji rewizyjnej.

XIII Festyn Rodzinny "Powitanie Lata - Domaniów 2019" odbędzie się w najbliższą niedzielę. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.

Wakacje rozpoczęły się na dobre, szykujemy się na wyjazdy, a my jak zawsze przypominamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Amelia i Mateusz ze Wspólnoty młodzieżowej "Z Jezusem" oraz ks. Łukasz Bociek z Parafia bł. Annuarity w Radomiu w Boże Ciało byli gośćmi Radia Plus Radom.

- Nikt tego nie wyklucza, bo nasze sprawy są najważniejsze, ponad podziałami. Jeżeli propozycje PiS będą zgodne z naszymi kierunkami działania, nie wykluczamy takiej możliwości - mówił o potencjalnej współpracy parlamentarnej ludowców z Prawem i Sprawiedliwością radny mazowieckiego sejmiku Leszek Przybytniak, który był dziś gościem "Bilansu Dnia" w Radiu Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4