Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

600 tys. złotych dla Potworowa na adaptację żłobka.

W powiecie przysuskim powstanie Specjalna Strefa Ekonomiczna. To efekt wizyty przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu w Starostwie Powiatowym w Przysusze. Starosta Marian Niemirski wyjaśnił przy okazji, dlaczego nie podpisał umowy z Samorządem Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych.

IX Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 lutego. 

- Wiele zależy od rodziców, żeby angażowali dzieci, zachęcali, a często sami brali udział z najmłodszymi w rekolekcjach - mówi ks. Mateusz Czernik z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu, który był gościem Radia Plus Radom.

Gościem "Bilansu Dnia" był marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Rozmawialiśmy m.in. o włączeniu Mazowsza do Programu Polska Wschodnia, realnym wpływie podziału statystycznego województwa, a także planach Polskiego Stronnictwa Ludowego na wybory samorządowe.

Liczę, że w Radomiu docelowo powstanie brygada Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. Jednocześnie skrytykował działania władz Radomia za brak decyzji w sprawie wskazania obiektu, w którym mogłaby mieścić się jednostka wojskowa.

Już w najbliższą niedzielę, 11 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu o godz. 11:00 Mszy św. przewodniczył będzie bp Piotr Turzyński. - Zapraszamy do wspólnej modlitwy za chorych i cierpiących oraz ich rodziny – zachęca ks. Radosław Kacprzak kapelan lecznicy na radomskim Józefowie, który był gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 9 lutego.

- Na pewno nie będzie to chudy rok dla radomian. Większość wydatków zaplanowanych przez prezydenta została, w niektórych pozycjach nawet zwiększyliśmy jeszcze kwoty – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz przewodnicząca klubu „Radni Bezpartyjni”, która w czwartek, 8 lutego była gościem „Bilansu Dnia”.

W Łodzi nie będzie inwestycji Przedsiębiorstwa "Państwowe Porty Lotnicze". Taką deklarację w "Bilansie Dnia" złożył wicemarszałek Senatu Adam Bielan. W ubiegłym tygodniu wicepremier Piotr Gliński zapowiedział, że będzie starał się o to, aby lotnisko w Łodzi, a nie w Radomiu przejęło loty niskokosztowe z Okęcia.

Coraz dużymi krokami zbliża się rozpoczęcie budowy lokali w Radomiu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Jeszcze w tym miesiącu radni mają powołać spółkę, która zajmie się realizacją zadania. Mówił o tym prezydent miasta Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

Sukcesywnie wzrastają środki finansowe na remonty i budowę dróg w powiecie radomskim. Tylko w tym roku na ten cel zostanie przeznaczonych ponad 33 mln złotych, w tym 8 na remonty dróg. W najbliższy piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę drogi Mniszek-Konary. Środki przekaże Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Część mieszkańców gminy Wieniawa zapoznała się z wariantami przebiegu drogi krajowej S12 od granic województwa mazowieckiego do węzła w Młodocinie. Mówił o tym Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa

Jako skandaliczną określił marszałek Senatu Stanisław Karczewski wypowiedź polityka Platformy Obywatelskiej Marcina Święcickiego. - Gdyby ustawa IPN dzisiaj obowiązywała, sam był zgłosił sprawę do prokuratury. To szkalowanie Polski. Dziwię się, że ust polskiego polityka padają takie słowa - mówił marszałek Karczewski, odnosząc się do wypowiedzi polityka PO, który stwierdził, że "mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci".

W gminie Jedlnia-Letnisko rozpoczęły się obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszym akordem była piątkowa uroczystość w Słupicy, poświęcona powstańcom styczniowym.

- Jestem pełna wdzięczności za dar życia konsekrowanego. Za powołanie do tego stanu. Ten dzień to też taki bilans tego co było do tej pory dobrego i złego – mówi siostra Ewa Kukiełka ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, która była gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 2 lutego.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA