Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Wkrótce święto miasta

19 czerwiec 2019 Written by

O wyróżnieniach dla absolwentów i zbliżających się Dniach Opoczna mówimy w audycji Gmina Opoczno na Fali.

- Wszystkich samorządowców zapraszam dziś do Jedlińska na "Sobótkę" i mam nadzieję, że dla każdego z nich absolutorium będzie z górki - powiedział w Radomiu Plus Radom wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz, który uzyskał już zarówno absolutorium jak i wotum zaufania od radnych.

Rekrutacja na finiszu

18 czerwiec 2019 Written by

W audycji Powiat Opoczyński na Fali wracamy do Marszu dla Życia i Rodziny. Przypominamy też o trwającej rekrutacji do szkół.

Stanisław Karczewski będzie ubiegał się o mandat w jesiennych wyborach parlamentarnych. Marszałek Senatu mówił o tym w Bilansie Dnia.

- Diecezjalne Dni Młodych są po to, żeby ze sobą pobyć, żeby się ze sobą spotkać. Formy tych spotkań są różne, tu chodzi o to, by spotkać się z drugim człowiekiem, a przede wszystkim z Panem Bogiem - mówił ks. Mariusz Wilk jeden z organizatorów DDM w radomskim Skansenie, który był gościem "Bilansu Dnia" w piątek, 14 czerwca.

Niebawem zostanie wbita pierwsza łopata pod budowę serwisowni Kolei Mazowieckich w Radomiu. Wiemy też, gdzie powstanie w Radomiu ośrodek dla dorosłych osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które zgodnie z polskim prawem nie mogą kontynuować nauki w szkołach po 24 roku życia. O tym wszystkim poinformował nas Rafał Rajkowski, wicemarszałek Samorządu Województwa mazowieckiego, który nie wykluczył startu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Co proponują szkoły?

14 czerwiec 2019 Written by

W audycji Powiat Opoczyński na Fali przypominamy o trwającej w województwie łódzkim rekrutacji do szkół średnich.

 Stara Błotnica nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego z Radomiem. Wójt Marcin Kozdrach chce to zmienić, a pomocą ma być rządowy program "PKS w każdej gminie".

Utrzymujące się od kilku dni upały sprzyjają pożarom, także w lasach. Warto jednak pamiętać, że to nie aura, a działania człowieka są najczęstszą przyczyną leśnych pożarów. W pierwszej audycji "Letnie kolory lasu bez ognia" odwiedziliśmy Nadleśnictwo Kozienice, by porozmawiać o zasadach bezpiecznego zachowania się w lesie, ale także poznać leśny system przeciwpożarowy.

Szymon Wydra tuż przed wyjazdem do Opola był gościem Radia Plus Radom.

Do Giełzowa, Trzebiny i Żardek trafią pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Na co zostaną przeznaczone, wyjaśniał w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski. Mówił także o trwającym głosowaniu na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Wspólnota „Spotkania Małżeńskie”, działająca w Duszpasterstwie Akademickim zaprasza na wyjazd wakacyjno-rekolekcyjny dla rodzin z o. Ksawerym Knotzem do Piwnicznej Zdroju.

Pół tysiąca praw jazdy miesięcznie wydaje wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Radomiu. Dotychczas urzędnicy wydali ponad 51 tys. takich dokumentów.

Cały czas trwają rozmowy w sprawie utworzenie produkcji prochu w Pionkach. Mówił o tym burmistrz miasta Robert Kowalczyk, który był gościem Bilansu Dnia.

O strategii PiS w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych, darmowych przewozach dla niepełnosprawnych osób, problemach szpitali powiatowych i paradzie równości w stolicy rozmawialiśmy dzisiaj z Anna Kwiecień, poseł PiS.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4