Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Jedna z czterech najważniejszych polskich nekropoli narodowych - wileńska Rossa znajduje się w opłakanym stanie. Obecny stan to połamane krzyże i powywracane płyty nagrobkowe. Poseł Robert Mordak z Kukiz'15 nie wyklucza skierowania interpelacji do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Do końca marca powinniśmy poznać lokalizację linii kolejowej 8, a do czerwca wykonawca powinien uzyskać pozwolenie na budowę. Takie przekonanie wyraził poseł Andrzej Kosztowniak, członek sejmowej komisji samorządu terytorialnego.

Gościem Bilansu Dnia był Janusz Reszelewski. Burmistrz Drzewicy opowiedział o planowanych na ten rok inwestycjach i sportowych imprezach.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do wyborów samorządowych. O fotel prezydenta Radomia będą się ubiegać dwie kobiety. O ile osoba Anny Kwiecień nie jest żadną tajemnicą, to druga budzi już sporo emocji. Kim ona jest?

Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej była gościem dzisiejszego "Bilansu Dnia". 

Waldemar Trelka z PiS został głównym specjalistą radomskiego oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – informował o tym w „Bilansie Dnia” w czwartek, 25 stycznia.

- Trudno mówić o kłopotach PSL. My sprawdzamy się jako gospodarze i na tej płaszczyźnie jesteśmy jedną z lepszych partii – mówił Zdzisław Dulias wójt Wierzbicy, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 24 stycznia.

Niedojrzałość emocjonalna - to najczęstsza przyczyna kryzysów w małżeństwie - tak wynika z podsumowania działalności Specjalistycznej Poradni Rodzinnej „Domowe Ognisko” w minionym roku.

Segregacja po nowemu

22 styczeń 2018 Written by

Od początku roku w gminie Jedlnia-Letnisko obowiązują nowe jednolite zasady segregacji odpadów.

Realizacja programu Mieszkanie Plus będzie priorytetem rządu w najbliższych miesiącach. Taką opinię wyraził poseł Parlamentu Europejskiego i ekonomista Zbigniew Kuźmiuk, który był gościem Bilansu Dnia.

Trzeci kwartał 2019 roku - to najbardziej realny termin oddania pierwszych lokali w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Poinformował o tym Tomasz Siwak, jeden ze współtwórców programu, który był gościem Bilansu Dnia. Szacuje się, że łączny koszt wykupu mieszkania o powierzchni 50 mkw. wynosi 360 tys. zł. Zadaniem radomskiego samorządu będzie uzbrojenie gruntu w niezbędne media, natomiast budowę będzie finansować spółka BGK Nieruchomości.

Szpitale w Pionkach i Iłży będą w tym roku modernizowane. Pierwsza lecznica planuje wyremontować salę operacyjną i utworzyć Punkt Opieki Zdrowotnej, a druga odnowić blok operacyjny i chirurgię. W budżecie powiatu radomskiego na ten cel zapisano prawie 5 mln złotych.

Od 1 marca zacznie działalność nowy ośrodek zdrowia w Potworowie. Gotowe są już nowe szatne na terenie miejscowego boiska sportowego. O tym wszystkich rozmawialiśmy z Markiem Klimkiem, wojtem gminy, który był gościem Bilansu Dnia.

Będą mieszkania socjalne w Garbatce-Letnisku. Pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku w lipcu. Mówił o tym Robert Kowalczyk, wójt gminy, który był gościem Bilansu Dnia.

- Czekałem na wnioski radnych, by zmienić budżet miasta. Ale zaniechali tego - mówił Radosław Witkowski, prezydent miasta w Bilansie Dnia. Dzisiaj radni odrzucili projekt budżetu na 2018 rok. Zgodnie z prawem budżetem Radomia zajmie się teraz Regionalna Izba Obrachunkowa.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA