Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Jedna z trzech największych światowych agencji ratingowych - Moody’s, niespodziewanie podniosła prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski z 3,2% PKB do 4,3% PKB. Rozmawialiśmy o tym z ekonomistą i posłem Parlamentu Europejskiego Zbigniewem Kuźmiukiem.

W krainie łosiów

08 wrzesień 2017 Written by

Łosie postawiły na Puszczę Stromiecką. Wybraliśmy się tam i my z mikrofonem Radia Plus Radom. Zapraszamy na audycję "Las. Dobre sąsiedztwo".

- Puszcza Stromiecka jest taką perełką historyczną. Tu zawsze coś się działo - mówił nam Paweł Sułkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobieszyn w kolejnej audycji z cyklu "Las. Dobre Sąsiedztwo".

A może do arboretum?

11 sierpień 2017 Written by

Od 11 lat przy Nadleśnictwie Marcule działa Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. bpa Jana Chrapka. W skład centrum wchodzi Arboretum, Zagroda „Nasze Zwierzęta” i Skansen maszyn rolniczych i leśnych.

Gościem Bilansu Dnia był dzisiaj Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Rozmawialiśmy z nim m.in. o braku inwestycji na lotnisku, utworzeniu Straży Granicznej w Radomiu, czy inwestycji kolejowej na trasie Radom-Warszawa.

Młodzi ludzie potrzebują na pustyni życia adorować Chrystusa. Taką opinię wyraził ks. Krzysztof Dukielski, nowy moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji radomskiej. 39-letni kapłan był zastępcą dyrektora Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wcześniej studiował mariologię i bioetykę w Rzymie. Przez kilka lat był proboszczem we Włoszech.

Powołanie czwartego wiceprezydenta nie wyklucza Radosław Witkowski. Prezydent Radomia był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 7 września.

Kolejna drogowa w powiecie radomskim została wyremontowana. To odcinek Kiedrzyń-Małęczyn w gminie Gózd. Był to drugi etap inwestycji.

Do 15 września mazowieckie samorządy mogą składać wnioski o środki finansowe na realizację zadań związanych z programem rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. M.in. gmina Potworów w powiecie przysuskim chce pozyskać środki na remont ulicy Lipowej.

To zła decyzja - tak o odwołaniu sekretarza Miasta Radomia przez prezydenta miasta mówi poseł Wojciech Skurkiewicz i były przewodniczący Rady Miejskiej. Rafał Czajkowski przez 11 lat pełnił funkcję sekretarza miasta. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o przepychankach między Urzędem Miejskim a stroną wojskową w sprawie lokalizacji siedziby Wojska Obrony Terytorialnej, inicjatywie społecznej "Zatrzymaj aborcję" i ograniczeniu handlu w niedzielę.

Zatrzymaj aborcję!

05 wrzesień 2017 Written by

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia popiera obywatelski projekt ustawy, wykreślający z polskiego prawa możliwość aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Kilka dni temu ruszyła zbiórka podpisów. W 2016 roku z 1044 aborcji, aż 1000 dotyczyło właśnie przesłanki o podejrzeniu niepełnosprawności.

180 uczniów poszło po raz pierwszy do szkoły w gminie Jedlnia-Letnisko. Nauka w tym roku szkolnym odbywać się będzie w pięciu szkołach podstawowych.

 

Zagospodarowanie terenu wokół dworca PKP, przystosowanie budynku dla gminnego ośrodka dla kultury, zajęcia komputerowe dla seniorów. To przykładowe inwestycje, zapisane w Programie Rewitalizacji Gminy Jedlnia-Letnisko, który uchwalili w wakacje radni gminni.

Powołanie Funduszu Klęskowego proponuje Mirosław Maliszewski, poseł PSL i prezes Związku Sadowników RP. Według niego obecny system ubezpieczeń nie sprawdza się. Drugim problemem przed którym stoi Związek to złodzieje jabłek. Proceder nasilił się w tym roku w powodu wysokiej ceny owoców - 85 groszy za 1 kg.

W niedzielę 27 sierpnia odbędą się dożynki w gminie Stara Błotnica. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA