Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Nie masz pomysłu na Wielki Post?

piątek, 12 lutego 2016 14:10 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Weź udział w akcji "Misjonarz na Post". Już prawie 3 tys. osób wspiera duchowo misjonarzy.

Trwa ogólnopolska akcja „Misjonarz na post”. Po zaledwie trzech dniach prawie 2500 osób wsparło polskich misjonarzy. Zgłoszeń wciąż przybywa - teraz jest ich już 2996. Wszyscy Polscy misjonarze uzyskali pomoc duchową.

- Cieszymy się, że inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Liczymy, że do końca wielkiego postu zgłosi się łącznie 5-6 tys. osób, czyli więcej niż w zeszłym roku – mówi Michał Jóżwiak, koordynator akcji.

Modlitwa, ofiarowanie postów, dobrych postanowień, uczestnictwo we Mszy św. czy czynienie dodatkowego dobra – tymi formami uczestnicy wspierają polskich misjonarzy. W projekcie może wziąć udział każdy. Ci, którzy chcą dołączyć do inicjatywy, powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.misjonarznapost.pl, wybrać kraj pobytu oraz misjonarza, którego chcą wspierać: zakonnego, diecezjalnego czy świeckiego. Na całym świecie pracuje 2040 misjonarzy z Polski.

Akcja nie wymaga wydawania pieniędzy, a trochę wytrwałości. Nie każdy może wyjechać na misje, ale wszyscy mogą wspierać duchowo misjonarzy – zauważa o. Marcin Wrzos, misjonarz oblat, jeden z pomysłodawców akcji. Najchętniej do pomocy duchowej wybierani są misjonarze świeccy, klerycy oraz bracia zakonni.

Jak zaznacza Michał Jóźwiak, pomoc duchowa niejednokrotnie jest o wiele bardziej potrzebna misjonarzom niż wsparcie materialne:

W ubiegłym roku w akcję włączyło się prawie 5000 osób, które przez post, modlitwę, ofiarowane cierpienia oraz dobre postanowienia wspomogły duchowo polskich misjonarzy na krańcach świata.