Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Brąz dla alumnów z Radomia!

wtorek, 04 maj 2021 16:10 / Autor: Radosław Mizera
foto: Al. Dawid Bukalski/WSD Radom
Radosław Mizera

Statyczne wykładanie Pisma Świętego już nie wystarcza. Trzeba wykorzystywać najnowsze środki przekazu – mówią alumni z radomskiego seminarium duchownego, którzy zajęli trzecie miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Alumnów Seminariów Duchownych i Zakonnych.

Drużynę WSD w Radomiu reprezentowali: Michał Starnawski z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri i Patryk Korcz. - To radość, że nasza praca została doceniona. Mogliśmy usłyszeć od biblistów, że udział w tym konkursie nie tylko pogłębia treści biblijne, ale przede wszystkim uczy nowej ewangelizacji. Statyczne wykładanie Pisma Świętego już nie wystarcza. Trzeba wykorzystywać najnowsze środki przekazu. Nasz film "Tryby Boże" pokazuje, że jak można być chrześcijaninem we współczesnym świecie - powiedział al. Patryk Korcz, który był gościem Radia Plus Radom.

Podobnego zdania jest również al. Michał Starnawski z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri. - Cieszę się, że nasza praca została doceniona. Nasza praca z wykorzystaniem filmu jest w pewnym sensie zachętą, by ludzie sięgnęli po Biblię - powiedział kleryk Starnawski.

Alumni mieli za zadanie przygotowanie prezentacji albo filmu o charakterze biblijnym i ewangelizacyjnym. Mogły być one przygotowane przez pojedynczą osobę albo zespół dwuosobowy.

- Tematyką konkursu była tradycja Piotrowa, czyli Ewangelia według św. Marka, Pierwszy i Drugi List św. Piotra. Jury oceniało nadesłane prezentacje i filmy pod kątem ciekawego tytułu, rozwinięcia wybranego motywu biblijnego w oparciu o dobre opracowania biblijne, umiejętne zaktualizowanie tematu (odniesienia do aktualnej sytuacji Kościoła i świata), szatę graficzną oraz dobór obrazów, zdjęć, grafik i muzyki - powiedział ks. dr Jacek Kucharski, wykładowca Bliblii w radomskim seminarium duchownym i moderator Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II w diecezji radomskiej.

Finał konkursu odbył się on-line 29 kwietnia. Pierwsze miejsce przyznano drużynie alumnów z Kazimierza Biskupiego reprezentującej seminarium Misjonarzy Świętej Rodziny. Drugie wywalczyli alumni z WSD w Świdnicy. Zaś trzecie miejsce za film pt. „Boże tryby” przyznano zespołowi alumnów z WSD w Radomiu.

Dodatkową nagrodą dla finalistów jest możliwość uczestnictwa w tygodniowych warsztatach biblijnych, prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Sekcji Nauk Biblijnych KUL. Nagroda jest ufundowana przez Dzieło Biblijne. Warsztaty będą organizowane w Bieszczadach.