Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Przygotowania liderów grup do pielgrzymki na Jasną Górę

wtorek, 27 lipca 2021 21:09 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Dbają o sprawy organizacyjne, noclegi oraz o bezpieczne przejście. We wtorek, 27 lipca odbyło się spotkanie organizacyjne liderów pielgrzymki przed Pieszą Pielgrzymką Diecezji Radomskiej na Jasną Górę, która wyruszy w piątek, 6 sierpnia.

Radom szczepienia

Każda grupa ma jednego lidera, który ma wiele obowiązków. We współpracy z księżmi kierownikami poszczególnych grup zajmują się zebraniem i przygotowaniem poszczególnych służb tak, aby w dniu wyjścia pielgrzymki wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wiedzą prawie wszystko na temat tras. Ich zadania dotyczą kwestii organizacyjnych, ale również duchowych - zauważa ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki:

W spotkaniu liderów wziął udział m.in. Leszek, lider grupy nr 21 "Akademickiej" oraz Waldemar, lider grupy nr 16:

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy w piątek, 6 sierpnia. W tym roku nie będzie Mszy św. przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Ze względu na pandemię Msze święte rozpoczynające pielgrzymkę dla poszczególnych grup będą sprawowane w parafiach. Biskup radomski Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Radomiu.

W tym roku nie będzie również spotkania wszystkich kolumn na Przeprośnej Górce. Pielgrzymi spotkają się dopiero w Częstochowie, aby wspólnie wejść na Jasną Górę. Msza św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasna Górę odbędzie się 13 sierpnia o godz. 15 na wałach jasnogórskich. Po liturgii pielgrzymi wejdą do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby pokłonić się Matce Bożej.