Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

DIECEZJA RADOMSKA

Zmarła Danuta Orzechowska, Dama Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie

poniedziałek, 18 października 2021 18:48 / Autor: Radosław Mizera
Danuta Orzechowska z mężem Krzysztofem
Radosław Mizera

Nie żyje Danuta Orzechowska, Dama Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Była komandorem z Gwiazdą Zakonu. Godność otrzymała w 2017 roku i była jedną z pierwszych kobiet na świecie z tym tytułem.

Danuta Orzechowska urodziła się w 1953 roku. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wolsztynie a następnie Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Była pracownikiem naukowym na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Od 2004 roku była członkiem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Inwestytura odbyła się wówczas w radomskiej katedrze. Pełniła również funkcję skarbnika polskiego zwierzchnictwa OESSH. Była współzałożycielką Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń oraz członkiem Ruchu Światło-Życie.

Danuta Orzechowska zmarła po długiej chorobie. Kondolencje z powodu jej śmierci przesłał m.in. kard. Kazimierz Nycz, Wielki Przeor i Regent Zwierzchnictwa Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie w Polsce.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 20 października w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Początek mszy świętej o godzinie 13.00. Zmarła zostanie pochowana na cmentarzu wojskowym przy Limanowskiego w Radomiu.