Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Radomianka najlepsza w krajowym konkursie biblijnym

wtorek, 06 czerwca 2023 15:53 / Autor: Radosław Mizera
foto: Civitas Christiana
Radosław Mizera

Maja Sałek z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, ktory odbył się w Niepokalanowie. Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

W finale uczestniczyło 120 osób ze wszystkich polskich diecezji, by zmierzyć się z Księgą Powtórzonego Prawa oraz Listem do Hebrajczyków. Bezkonkurencyjna okazała się Maja Sałek z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu.

- Jestem bardzo wdzięczna przede wszystkim Bogu. To tylko Jego zasługa. To On dał mi siłę, aby codzienne się uczyć, karmić Słowem Bożym. Czasami nie było łatwo ale wiem, że ta wytrwałość pochodzi o Boga. Jestem bardzo wdzięczna mojemu katechecie, bliskim i parafii, która wspierała mnie modlitwą - mówiła Maja Sałek.

W tym roku na zaproszenie do lektury Pisma Świętego odpowiedziało 8 tys. uczniów z 960 szkół.

Finał konkursu w Niepokalanowie obserwował ks. dr Marcin Rogala, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana:

Najlepsza siódemka konkursu otrzymała możliwość podjęcia studiów w trybie dziennym na wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia.

A. Kosztowniak pod info