Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 240.

DIECEZJA RADOMSKA

Misterium Męki Pańskiej zobaczymy w Sanktuarium w Kałkowie-Godowie

czwartek, 22 lutego 2024 11:43 / Autor: Milena Brzyska
Foto: Sanktuarium Kałków-Godów
Milena Brzyska

W Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie będzie wystawiane Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie będzie można zobaczyć w każdą sobotę Wielkiego Postu. Najbliższe odbędzie się 24 lutego 2024 r.

Od najbliższej soboty 24 lutego do soboty 23 marca, przed Niedzielą Palmową, o godz. 15.30 i 18.00 będzie wystawiane Misterium Męki Pańskiej. To nie tylko widowisko, ale przede wszystkim teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca, które są przeżywane w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

- My to nazywamy rekolekcjami na deskach, bowiem każdy, kto przybywa do naszego Sanktuarium na aulę Jana Pawła II doświadcza nie tylko przemiany, ale też jakby przeniesienia się trochę w inny wymiar, by doświadczyć bólu męki i cierpienia naszego Odkupiciela, Pana Jezusa Chrystusa. - podkreśla ks. Zbigniew Stanios, kustosz Sanktuarium.

W spektaklu wystąpią aktorzy Teatru Dramatycznego im. ks. inf. Czesława Wali, należący do kałkowskiej parafii. Misterium jest wystawiane od wielu lat. 

Ze względu na duże zainteresowanie przedstawieniem, organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zgłaszać się można do punktu informacji Sanktuarium pod numerem telefonu:  510 111 040. Osoby, które chcą zatrzymać się w Sanktuarium proszone są natomiast o rezerwację telefoniczną pod numerem: 660 158 239.