Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Nie żyje ks. Marek Kucharski, proboszcz z Szydłowca

piątek, 07 czerwca 2024 20:49 / Autor: Radosław Mizera
Foto: ks. Stanisław Piekielnik / Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, zmarł nagle ks. Marek Kucharski, proboszcz parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i dziekan dekanatu szydłowieckiego. Miał 56 lat. Msza Święta pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek, 11 czerwca, o godz. 11.00 w kościele pw. św. Macieja w Klwowie.

Ks. Marek Kucharski urodził się 9 czerwca 1968 roku w Opocznie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. Pochodził z Kadzi parafia św. Macieja Apostoła w Klwowie. Pełnił posługę wikariusza w parafiach: Wysoka, św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim, Świętej Rodziny w Radomiu i Chrystusa Odkupiciela w Końskich. Był proboszczem w parafii Chrystusa Kapłana w Radomiu, równocześnie pełnił urząd dyrektora ekonomicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Od 2012 roku był proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, w dekanacie zwoleńskim. Od 2019 roku był proboszczem parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i dziekanem dekanatu szydłowieckiego. Był również kanonikiem Kapituły Ostrobramskiej. Był czlonkiem Rady Ekonomicznej Diecezji Radomskiej.

W parafii ksiądz proboszcz opiekował się Kołami Żywego Różańca, grupą modlitewną św. Michała Archanioła, grupą modlitewną "Wieczernik" i parafialnym zespołem Caritas. W ostatnim czasie prowadził prace renowacyjne w kościele. W ubiegłym roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Szydłowiec”.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od Mszy Świętej żałobnej w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu w poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 19.00.

Msza Święta pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek, 11 czerwca, o godz. 11.00 w kościele pw. św. Macieja w Klwowie. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie... +