Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Na rowerze do Matki

środa, 10 lipca 2024 14:03 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Z Radomia wyruszyła rowerowa pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Mszy świętej w kościele Opatrzności Bożej przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Uczestnicy pielgrzymki dotrą do Częstochowy w najbliższy piątek, po przejechaniu ponad 200 kilometrów.

Jerzy Skórkiewicz, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej poinformował, że w pielgrzymce uczestniczy ponad 6o osób. – Wśród nas przedstawiciele archidiecezji warszawskiej i lubelskiej. Przeżywamy radość drogi, znaną tylko tym, którzy kochają jazdę na rowerze, ale nie jest to rajd ze świętym celem u mety, lecz są to prawdziwe rekolekcje w drodze – powiedział prezes Skórkiewicz.

Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył bp Marek Solarczyk. – Stajemy wobec tego, co jest wyobraźnią człowieka i trudu, który jest przed wami. Stajemy z ufnością wiary, że w tym doświadczeniu pielgrzymki, Bóg zawiera szczególne owoce swojego błogosławieństwa dla was ale i przez was dla innych i tych, których zawierzacie w swoich modlitwach – mówił biskup radomski.

W wyprawie rowerowej uczestniczy m.in. Renata Łyjak. – Lubię jazdę rowerem. Całe lato korzystam z tej formy komunikacji w drodze do pracy, dlatego postanowiłam pojechać na pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej – powiedziała uczestniczka rekolekcji w drodze.

Podobnego zdania jest także Anna Bielawska. – Zastanawiałem się nad pielgrzymką z Warszawy, ale trasa była za długa dla mnie, dlatego jadę z Radomia. Taka pielgrzymka jest dziękczynieniem. Chcę ofiarować swój trud Matce Bożej – powiedziała pątniczka. Kolejny raz w pielgrzymce jedzie Krzysztof Linowski. – Po drodze mijamy wiele grup pielgrzymkowych. To radosne doświadczenie Kościoła pielgrzymującego – powiedział uczestnik rowerowej wyprawy.

Dzisiaj pielgrzymi nocują w Opocznie, zaś jutro w Przedborzu. Do celu dotrą w piątek. Do pokonania mają ponad 200 kilometrów. W sobotę wezmą udział w ogólnopolskiej pielgrzymce rowerowej na Jasnej Górze.

Poniżej homilia bpa M. Solarczyka: