Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Arnold Janssen, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 15 stycznia 2026

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk modlił się w Rzymie

czwartek, 15 stycznia 2026 09:34 / Autor: Radosław Mizera
Bp Solarczyk modlił się w Rzymie
foto: bp M.Solarczyk/FB
Radosław Mizera

Biskup radomski Marek Solarczyk celebrował 15 stycznia Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra w Watykanie. Natomiast, 14 stycznia spotkał się z Papieżem Leonem XIV po audiencji generalnej w Auli Pawła VI.

W czasie Mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra w Watykanie bp Solarczyk mówił, że przy osobie i świętości św. Jana Pawła II, chcemy odkryć i umocnić właśnie to, że Bóg jest w naszym życiu, że chcemy razem z Nim iść i z mocą Bożej łaski przeżywać wszystkie nasze życiowe sprawy.

Biskup Solarczyk skierował słowo do wiernych Kościoła radomskiego

Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II zgromadziła wielu uczestników, mieszkańców Rzymu, ale też pielgrzymów. Koncelebrowało ok. 50 kapłanów. W koncelebrze uczestniczył jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, ks. Robert Gołębiowski, prałat audytor Trybunału Roty Rzymskiej oraz ks. Marcin Zieliński, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. W liturgii udział wzięli również ks. Damian Fołtyn, notariusz Kurii Diecezjalnej w Radomiu i ks. Grzegorz Zieliński, oficjał Sądu Diecezji Radomskiej.