RADOM
Interpelacja w sprawie budowy przy Kelles-Krauza
Dlatego też wystosował interpelację w tej sprawie. Oto jej treść:
„Przy ulicy Kelles Krauza trwa aktualnie budowa budynku handlowo – usługowego, którego wygląd budzi liczne zastrzeżenia mieszkańców naszego miasta. W komunikacie rozesłanym do mediów Urząd Miejski w Radomiu wyjaśnił, że jest to prywatna inwestycja realizowana na podstawie decyzji o warunkach zabudowy nr 87/2002z dnia 7. 03. 2002 r. i prawomocnego pozwolenia na budowę z dnia 17. 02. 2003r. Z informacji, które posiadam wynika, że pozwolenie na budowę z dnia 17.02.2003 r. zostało wydane dla inwestycji polegającej na budowie 3-kondygnacyjnego budynku biurowego. Tymczasem przy ul. Kelles Krauza powstaje 2-kondygnacyjny budynek handlowy. Ponadto, aby pozwolenie na budowę wydane w 2003 r. nie straciło swojej ważności muszą być prowadzone prace budowlane, a ich prowadzenie musi być poparte wpisami do dziennika budowy. Przerwanie prac budowlanych na okres dłuższy niż dwa lata skutkuje wygaśnięciem ważności pozwoleniana budowę. Zarówno ja, jak i moi rozmówcy, którzy dobrze znają okolice Placu Jagiellońskiego, niezauważyliśmy we wcześniejszych latach prac budowlanych prowadzonych na działce przy ul. Kelles Krauza. Działając na podstawie §56 Regulaminu Obrad Rady Miejskiej w Radomiu proszę o udzielenie następujących informacji:
1. Czy i kiedy inwestor przedłożył zamienny projekt budowlany i wystąpił o wydanie decyzjio zmianie pozwolenia na budowę wydanej dla inwestycji realizowanej przy ul. Kelles Krauza?
2. Czy i kiedy Urząd Miejski w Radomiu wydał decyzję o zmianie pozwolenia na budowę dla inwestycji realizowanej przy ul. Kelles Krauza?
3. Czy Urząd Miejski w Radomiu weryfikował prawdziwość i rzetelność wpisów zawartych w dzienniku budowy?”
Jakub Kowalski Radny Rady Miejskiej w Radomiu
O komentarz i odpowiedź w sprawie wystosowanego pisma poprosiliśmy radomski magistrat. - Pismo dopiero zostało rozesłane, nie wiem czy widział już je prezydent. Na pewno będzie odpowiedź, tylko dajmy prezydentowi czas, jest na to 14 dni od momentu, kiedy pismo dotrze do urzędu. Najpierw prezydent musi zapoznać się ze sprawą, z zapytaniami i dopiero odpowie na interpelację – wyjaśnia nam Janusz Kalinowski z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.