Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Pielęgniarki docenione w Radomiu

piątek, 20 maj 2016 18:32 / Autor:
Pielęgniarki docenione w Radomiu
Z okazji obchodzonego 12 maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej przedstawicielkom białego personelu z Radomia i regionu wręczono wyróżnienia za wieloletnią i bardzo trudną pracę przy łóżkach pacjentów.
Podczas dzisiejszej gali w Teatrze Powszechnym w Radomiu nie zabrakło życzeń. W imieniu władz Radomia składał je pielęgniarkom i położnym Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta:
Jedną z odznaczonych „Kryształowym Czepkiem” była pracująca na oddziale ortopedycznym Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie, Barbara Pietras. W zawodzie od czterdziestu lat. W rozmowie z Radiem Plus Radom przyznała, że było to czterdzieści lat trudnej pracy. I dodaje, że jej koleżanki, które zdecydowały się na wyjazd za granicę dziwią się, w jak trudnych warunkach pracuje się przy łóżkach pacjentów w Polsce:
Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych dodaje, że ważną sprawą są kwestie wynagrodzenia za pracę:
Jednej recepty na uzdrowienie sytuacji polskich pielęgniarek nie ma – przyznaje Mieczysław Szatanek, szef oddziału położniczego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i ocenia, że jest obecnie właściwy czas na uporządkowanie spraw kadrowych i płacowych białego personelu:
Podczas dzisiejszej gali z okazji święta pielęgniarek i położnych w radomskim teatrze zaprezentowała sylwetkę Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki z Krakowa, której proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1998 roku. Nela Łabińska, wiceprzewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych podkreśla, że Hanna Chrzanowska zawsze mówiła, że dla pielęgniarki najważniejsza powinna być nie tylko praca, ale przede wszystkim rodzina:
Dodaje, że środowisko pielęgniarek powinno być integralne i wspólnie wypracowywać takie działania, które będą stawiały chorego na pierwszym miejscu.