RADOM
Dopalacze. Najważniejsza jest profilaktyka
Co miesiąc w Polsce dochodzi do ok. 300 zatruć dopalaczami. Problem jest aktualny i trudny, dlatego w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyła się dziś konferencja 'Dlaczego walka z dopalaczami jest tak bardzo trudna?'.
To już kolejna konferencja w tej tematyce, współorganizowana przez Radomską Stację Sanitarno - Epidemiologiczą w Radomiu. Dyrektor placówki Lucyna Wiśniewska:
Mimo skali problemu można dostrzec jednak tendencję spadkową - zauważył Konsultant Krajowy ds. Toksykologii Klinicznej dr Piotr Burda.
Tomasz Białas z Głównego Inspektoratu Sanitarnego
W związku, że 2017 rok jest rokiem poświęconym depresji, psychiatra Andrzej Karczewski mówił o wzajemnych zależnościach między dopalaczami i depresją.
W konferencji wzięło udział kilkaset osób m.in. nauczyciele, lekarze, samorządowcy, pracownicy ośrodków pomocy społecznej i inspektorów sanitarnych.
- Problem jest bardzo duży. Na co dzień zbieramy informacje od podległych wojewodzie służb. Należy podjąć skuteczne środki, żeby sobie z tym poradzić. Mam nadzieję, że niedługo doczekamy się takich przepisów, które umożliwią policji i Sanepidowi skutecznie wyeliminować ten proceder - mówi wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.
Wśród gości była zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska:
Wydarzeniu patronowało Radio Plus Radom
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/22835-dopalacze-najwazniejsza-jest-profilaktyka#sigProGalleriacdc9e52b16