RADOM
Innowacyjny zabieg w radomskim szpitalu
Radomski Szpital Specjalistyczny zacieśnia współpracę z kolejnymi ośrodkami wysokospecjalistycznymi.
Pod okiem specjalistów w dziedzinie urologii: Jarosława Jaskulskiego i Mateusza Obarzanowskiego z Kliniki Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przeprowadzona została operacja 21 - letniej pacjentki z wadą wrodzoną nerki. W operacji ze strony Radomskiego Szpitala Specjalistycznego uczestniczył dr n. med. Cezary Pastewka.
Innowacyjność dotyczy przeprowadzenia zabiegu techniką laparoskopową, która pozwala znacznie ograniczyć obciążenie pacjenta, dzięki czemu chory szybciej wraca do normalnego życia, aktywności fizycznej i pracy zawodowej. Operacja polegała na usunięciu fragmentu moczowodu, który był uciskany przez naczynie krwionośne, co z kolei powodowało u pacjentki ból i „niszczenie „nerki".
- Staramy się podnosić standardy opieki nad naszymi pacjentami, dlatego Klinika Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii jest kolejnym ośrodkiem wysokospecjalistycznym, z którym Radomski Szpital Specjalistyczny nawiązał ścisłą współpracę. Natomiast jeszcze w październiku w Szpitalu Miejskim zostaną wykonane pierwsze zabiegi usuwania przepuklin techniką laparoskopową. Nasi chirurdzy nawiązali już współpracę ze specjalistami z Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie - mówi rzeczniczka lecznicy Elżbieta Cieślak.
Przypomnijmy, że radomscy lekarze współpracują już ze specjalistami z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z Kliniką Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.
Dzięki współpracy z lekarzami Kliniki WUM, w szpitalu miejskim przeprowadzono zabieg usunięcia przerośniętych przytarczyc. Do wąskiego grona ośrodków, w których wykonuje się ten zabieg lecznica dołączyła w listopadzie 2016 roku. Natomiast dzięki współpracy z lekarzami z Łodzi, w RSZS wykonywane są zabiegi ablacji migotania przedsionków metodą 3D. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wykorzystywany jest jeden z najnowocześniejszych w Polsce systemów do trójwymiarowego mapowania serca. Ablację tą metodą wykonuje zaledwie kilku specjalistów w kraju.