RADOM
Polska Polityka Społeczna ma sto lat
"Czerpiąc z przeszłości zmieniamy teraźniejszość" - pod takim hasłem odbyła się w Radomiu konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła m.in wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Celem konferencji było - zgodnie z jej hasłem - pokazanie, w jaki sposób czerpiąc z przeszłości, można zmieniać teraźniejszość. Obok teorii, tematyki dotyczącej narodzin i rozwoju polityki społecznej na przestrzeni lat odbyły się również panele dyskusyjne, w których praktycy opowiedzieli o potrzebie polityki społecznej czy kierunkach ich rozwoju. - To co zostało wypracowane przed stu laty może z powodzeniem pomagać w usprawnianiu teraźniejszej polityki społecznej - przekonuje Maria Gagacka - prezes radomskiej oddziału Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. - Wzory działań ludzi zmieniają się dużo wolniej niż technika i technologia - podkreśla dr Gagacka:
Sto lat temu narodziła się polityka społeczna. Zmieniała się na przestrzeni lat, jednak między tym, co było sto lat temu, a obecnie jest również wiele podobieństw - zauważa dr hab. Mirosław Grewiński - prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej:
Konferencję patronatem honorowym objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W spotkaniu udział wzięła wiceminister Elżbieta Bojanowska, która mówiła o programach socjalnych, których celem jest zmienianie rzeczywistości. Obok programów proponowanych przez państwo jest wiele działań, które podejmować mogą samorządy w ramach polityki społecznej. - Receptą jest wspieranie potrzebujących w ich miejscu zamieszkania - przekonuje wiceminister Bojanowska:
Radom może pochwalić się takimi działaniami. To między innymi wprowadzenie karty N, rozwijająca się polityka senioralna czy wytchnieniowa, ale również nowe pomysły w dziedzinie pomocy społecznej - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. - Oczywiście nie oznacza to, że możemy założyć ręce i mówić, że jesteśmy wspaniali. Cały czas chcemy się udoskonalać - mówi:
Tematyka polityki społecznej dobrze wpisuje się w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - zauważa Andrzej Gołębiowski - prorektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu:
Organizatorami wydarzenia byli: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Zarząd Główny, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Regionalny Oddział w Radomiu. Patronat honorowy nad konferencją sprawował Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast medialnie patronowało jej Radio Plus Radom.
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/34033-polska-polityka-spoleczna-ma-sto-lat#sigProGalleria150b24e6cf