Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszka Ksawera Cabrini, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 grudnia 2024

RADOM

Tarcza antykryzysowa dla Radomia. Bilans Wojewody Mazowieckiego

środa, 03 czerwca 2020 08:53 / Autor: Kamil Zapora
Tarcza antykryzysowa dla Radomia. Bilans Wojewody Mazowieckiego
pixabay/Free_Photos
Kamil Zapora

Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii. Przewiduje różnego rodzaju ulgi i wsparcie finansowe. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy z Radomia?

Tarcza antykryzysowa przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do dziewięciu osób ze składek ZUS na trzy miesiące. Ponadto jest możliwość skorzystania ze świadczeń postojowych dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia. Innym wsparciem ma być dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy - dla firm w trudnej sytuacji.

- Na Mazowszu wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej to ponad 1,6 mld złotych, które są przeznaczone m.in. na dofinansowanie miejsc pracy, pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, czy świadczenia postojowe – mówi Ewa Filipowicz, rzecznik Wojewody Mazowieckiego. - W Radomiu w ramach świadczeń postojowych wypłacono ponad 29 mln złotych. Ponadto jest realizowana tarcza finansowa, w ramach której dla Mazowsza przewidziano 7,5 mld złotych dla przedsiębiorców. Z tej kwoty przedsiębiorcy z powiatu radomskiego otrzymają ponad 269 mln złotych – dodaje:

Podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem Marleny Maląg - minister rodziny, pracy i polityki społecznej, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podsumował dotychczasową realizację "tarczy antykryzysowej" na Mazowszu.

Jak wyjaśnił, są powiaty w województwie mazowieckim, w których realizacja pożyczek dla mikroprzedsiębiorców wynosi nawet 100 procent tak jak np. w Gostyninie czy Makowie Mazowieckim. Zaznaczył jednocześnie, że dla porównania w Warszawie zadanie to jest wykonane jest na razie na poziomie 26 procent.