RADOM
"Wjazd do Radomia woła o pomstę do nieba" - mieszkańcy pytają, co z remontem ul. Wolanowskiej
Koleiny, zalana jezdnia w czasie deszczów i brak chodnika - mieszkańcy ulicy Wapiennej w Radomiu skarżą się na fatalny stan ul. Wolanowskiej do granicy Radomia. MZDiK odpowiada: - Remont ulicy Wolanowskiej jest dla nas priorytetem, ale musimy zabezpieczyć środki. Gdy tylko uda się te pieniądze znaleźć w budżecie tak, aby znacznie go nie obciążać będziemy przystępowali do przebudowy ulicy Wolanowskiej.
Do redakcji Radia Plus Radom zwrócili się mieszkańcy ulicy Wapiennej, którzy w nadesłanym mailu przedstawili sytuację na ul. Wolanowskiej. "Od kilkudziesięciu lat nic na tej ulicy się nie zmieniło oprócz montaż lamp led. Nawierzchnia ulicy woła o pomstę do nieba - doły, dziury, koleiny. Po opadach i zimą woda stoi w zagłębieniach...Brak chodnika, ścieżki rowerowej czy choćby utwardzonego pobocza.Parę lat temu były v-ce Prezydent Frysztak coś przebąkiwał o remoncie/budowie drogi - ale to było przed wyborami do Parlamentu..." (pisownia oryginalna).
Podobnie jest przy wjeździe do miasta od strony Lublina, jednak w przypadku ul. Zwolińskiego sprawę rozwiązuje remont alei Wojska Polskiego i przebudowa wjazdu do miasta. Natomiast kwestia ul. Wolanowskiej pozostaje dla kierowców zagadką.
Mimo naszych usilnych prób, nie udało nam się spotkać z nadawcami maila, jednak spotkani na ul. Wolanowskiej kierowcy potwierdzają, że jest to najgorszy wjazd do Radomia i nie robi miastu dobrej renomy:
Jak wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu, remont ulicy Wolanowskiej jest priorytetem miasta, jednak na taką inwestycję trzeba zabezpieczyć konkretne środki. - Jesteśmy w posiadaniu dokumentacji, ale musimy ją delikatnie zaktualizować. Gdy tylko uda nam się pozyskać pieniądze na przebudowę tej drogi - zwłaszcza odcinka od ul. Wapiennej do granicy Radomia - tego odcinka - będziemy - tak szybko jak to będzie możliwe - przystępowali do realizacji tego zadania - mówi rzecznik MZDiK:
Czy uda się to jeszcze w tym roku, czy trzeba będzie jeszcze poczekać?
Koszt prac szacowany jest na około 7-8 milionów złotych. W planach jest m.in wymiana nawierzchni i budowa ciągu pieszo-rowerowego.
Miejski odcinek krajowej 12 biegnie od ulicy Wolanowskiej, przez NSZZ Solidarność, Maratońską, 1905 Roku, aleje Grzecznarowskiego i Wojska Polskiego, rondo Matki Bożej Fatimskiej (tzw. rondo kozienickie) i ulicę Zwolińskiego.
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/47987-wjazd-do-radomia-wola-o-pomste-do-nieba-mieszkancy-pytaja-co-z-ulica-wolanowska#sigProGalleria5e32dd9b5b