Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Niedziela, 24 listopada 2024

RADOM

Sprawdzą, jak nauczanie zdalne wpłynęło na uczniów

poniedziałek, 07 czerwca 2021 13:02 / Autor: Michał Kaczor
Sprawdzą, jak nauczanie zdalne wpłynęło na uczniów
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Chcemy sprawdzić, w jaki sposób pandemia dotknęła radomskich uczniów, ich rodziców i nauczycieli - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. Miasto wraz z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu przeprowadzą badania ankietowe na temat wpływu zdalnego nauczania na uczniów radomskich szkół.

Badania ankietowe będą prowadzone w czerwcu. Po zebraniu danych rozpocznie się ich analiza.

- Chcemy sprawdzić, w jaki sposób pandemia dotknęła radomskich uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Badanie zostało przygotowane przez pracowników naukowych UTH i ma formę ankiety, która już w tym tygodniu trafi do radomskich szkół. Okres wakacji to będzie czas opracowania wyników i zdefiniowania rekomendacji, które trafią do poradni psychologiczno-pedagogocznych i będą podstawą do przygotowania narzędzi do współpracy z uczniami - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Małgorzata Gumińska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Radomiu mówi, że ostatni rok zaburzył kontakty rówieśnicze między uczniami, ale także z nauczycielami.

- Funkcjonowanie społeczno-emocjonalne uczniów jest uzależnione od prawidłowych kontaktów z rówieśnikami. Te kontakty przez ponad 12 miesięcy były mocno utrudnione - mówi dyrektor Gumińska.

Badania przygotowały prof. Elżbieta Sałata i dr Maria Gagacka z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

- To są badania, które kontynuujemy. Pierwsze badania wśród studentów są już opublikowane, więc wiemy, że rzeczywiście można na podstawie badań sporo rzeczy rekomendować na przyszłość i polepszyć sytuację - mówi prof. Sałata.

- Interesuje nas skala problemów i ich dynamika - dodaje dr Maria Gagacka.

Ankiety będą wypełniali uczniowie wszystkich typów szkół od 5 klasy. Wyniki mamy poznać we wrześniu.