RADOM
Radom chce być liderem
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:14 / Autor: Radosław Mizera

Radosław Mizera
Chodzi o pilotażowy program budowy ścieżek rowerowych.
Radom jest gotowy wziąć na siebie rolę lidera projektu budowy sieci ścieżek rowerowych na terenie miasta i regionu. Miałyby one powstać w ramach programu "Puszczyk" zainicjowanego przez władze Województwa Mazowieckiego. Prezydent miasta Radosław Witkowski:
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
Miasto zamierza włączyć się w starania o pozyskanie na budowę ścieżek pieniędzy z Ministerstwa Sportu oraz funduszy unijnych. Program "Puszczyk" docelowo ma objąć całe Mazowsze. Zakłada on budowę ścieżek rowerowych przebiegających przez tereny szczególnie atrakcyjne turystycznie. Ma też powstać towarzysząca infrastruktura, m.in. parkingi dla rowerów, toalety, czy miejsca do grillowania. Pilotażowo program ma być realizowany w regionie radomskim. Obecnie Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego prowadzi rozmowy z samorządami poszczególnych powiatów, które w partnerstwie z Radomiem będą projekt realizowały. O inicjatywie pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu.
CZYTAJ DALEJ
Ojciec wspierający i uczestniczący
24 czerwca 2026, 06:44
Wakacje w Arce!
23 czerwca 2026, 10:38
Z Europą za pan brat
03 czerwca 2026, 22:30
Bezpieczne wakacje przedszkolaków!
15 czerwca 2026, 13:36
Uważajmy na jeże!
11 czerwca 2026, 10:57
„Bo tętni w nas dobro"
11 czerwca 2026, 00:08
Żłobek przy ulicy Piastowskiej w Radomiu oficjalnie otwarty!
02 czerwca 2026, 09:41
Światowy Dzień SM - pomarańczowy 30 maja!
29 maj 2026, 12:35
Katarzyna Cielecka z nagrodą im. Marii Kelles-Krauz
29 maj 2026, 07:28
Badamy nie tylko mamy!
26 maj 2026, 16:04
Seniorzy - Dzieciom w Klubie IGREK!
22 maj 2026, 13:17
Maraton czytelniczy u Andersena...
21 maj 2026, 07:06




