REGION
Milion dla szpitala w Iłży

Radni powiatu radomskiego jednogłośnie przyznali dziś szpitalowi w Iłży pożyczkę w wysokości 1 mln zł. Wcześniej na taką pomoc placówce zgodził się zarząd powiatu.
O wsparcie finansowe zwróciła się p.o. dyrektora lecznicy Marzena Barwicka. Szpital ma bowiem zobowiązania z tytułu niezapłaconych faktur w wysokości ok. 1,5 mln złotych. Rachunki nie były płacone od sierpnia ubiegłego roku. Marzena Barwicka:
Starosta radomski Waldemar Trelka:
Radni powołali także komisję konkursowa, której zadaniem będzie wyłonienie dyrektora szpitala w Iłży. Przypomnijmy, że w kwietniu odwołana została z tej funkcji Dorota Kwietniewska po tym jak okazało się, że jest osobą skazaną wyrokiem prawomocnym. Wicestarosta radomski Roman Frąk ma nadzieję, że nowego dyrektora poznamy do końca lipca.
Więcej wkrótce...