Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Przysucha

Przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h

środa, 15 maj 2024 09:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: policja.pl
Elżbieta Warchoł

W Zbożennie (powiat przysuski) policjanci zatrzymali do kontroli citroena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz ukarali go wysokim mandatem.

Podczas kontroli prędkości na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Zbożenna we wtorek, 14 maja 2024 roku kilka minut po godz. 8 przysuscy policjanci zatrzymali do kontroli citroena. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h na obszarze zabudowanym - informuje post. Aleksandra Bałtowska z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. 37-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego został ukarany mandatem w kwocie 1 500 zł, a do jego konta kierowcy dopisane zostało 13 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące - mówi post. Aleksandra Bałtowska.

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz do obowiązujących przepisów. Należy pamiętać, że prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych - dodaje post. Aleksandra Bałtowska KPP w Przysusze.