Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe
Dziś jest: 12 grudnia 2019

REGION

Kolejny retro mecz przed nami

13 sierpnia 2019, 09:26 / Autor: Kamil Zapora
fot. KSRH
Kamil Zapora

W Kozienicach znów zmierzą się dwie przedwojenne drużyny. Naprzeciw siebie staną WKS Grodno i WKS Śmigły Wilno. Mecz w stylu i według zasad sprzed stu lat rozegrany będzie w ramach projektu Retro Liga.

Do końca Retro Ligi coraz bliżej. W ten weekend rozpoczyna się runda rewanżowa. W najbliższą niedzielę kozieniczanie w barwach WKS Grodno zmierzą się z drużyną z Warszawy wcielającą się w WKS Śmigły Wilno. Ostatni mecz obu drużyn skończył się porażką Wilna 0:5. WKS Grodno po ostatniej porażce u siebie z Lechią Lwów stracił pozycję lidera, a stawką całych rozgrywek jest Mistrzostwo Retro Ligi.

Retro Liga to stowarzyszenie, które zrzesza kilka grup z całej Polski zajmujących się głównie rekonstrukcjami historycznymi. Głównym celem Retro Ligi jest odtworzenie przedwojennego sportu. – Generalnie skupiamy się na przedwojennej piłce nożnej. Chcemy w ten sposób, zaprezentować, przypomnieć i rozpropagować ten najpopularniejszy w Polsce sport – wyjaśnia Krzysztof Zając z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych:

Jedną z drużyn biorących udział w rozgrywkach jest WKS Grodno. W barwy tego klubu wcielili się zawodnicy z Kozienic. Jak się okazuje nie stało się to przypadkowo:

Początek meczu w niedzielę 18 sierpnia o 16:00 na stadionie miejskim w Kozienicach przy ulicy sportowej.

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: