Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /REGION/Poszukiwani szlachetni wolontariusze

Informacje z regionu

Poszukiwani szlachetni wolontariusze

13 sierpień 2019 / Tekst

Region radomski łączy siły, żeby pomagać potrzebującym. W grudniu finał kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki”, jednak przygotowania już ruszyły. Poszukiwani są ludzie wielkich serc, aby zasilić szeregi wolontariuszy.

Poszukiwani szlachetni wolontariusze
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Marcin Mielcarz jest koordynatorem regionalnym, który pod swoją opieką ma rejony: Kozienice, Zwoleń, Pionki, Jedlińsk, Lipsko i Białobrzegi. Zdecydował się on na utworzenie współpracy między tymi rejonami z kilku przyczyn. – Wspieramy się. Wolontariusze z różnych rejonów mają też różne pomysły, którymi mogą się dzielić – mówił Marcin Mielcarz:

Moc Szlachetnej Paczki płynie od ludzi. - Szukamy osób, które chcą pomagać. Można się do nas przyłączyć poprzez naszą stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, fanpage na Facebooku, który posiada każdy rejon lub instytucje, które z nami współpracują - Mówił Mariusz Wilczyński, lider Szlachetnej Paczki w Kozienicach:

W zespole szlachetnej paczki obowiązują trzy reguły. – Każdy jest ważny, każdy jest odpowiedzialny i daje z siebie sto procent – mówił Marcin Mielcarz:

Działanie Szlachetnej Paczki jest proste. Wolontariusze tworzą bazę rodzin potrzebujących pomocy w danym rejonie, którą później możemy odnaleźć w internecie. Darczyńca, który zdecydował się przyłączyć do akcji, przygotowuje dla danej rodziny paczkę z uwzględnieniem jej aktualnych potrzeb. Następnie wolontariusze kontaktują darczyńcę z rodziną, albo sami dostarczają dary. Przekazanie paczek następuje w czasie dwóch magicznych dni zwanych Weekendem Cudów. W tym roku będą to 7 i 8 grudnia. – Dzieją się wtedy rzeczy naprawdę fantastyczne. Jest płacz, łzy szczęścia, radość, uśmiech dzieci – mówił Marcin Mielcarz:

Powodów, aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki jest wiele. – Bycie w Szlachetnej Paczce to szansa na rozwój osobisty – wyjaśnia Marcin Mielcarz. – Mogę się spełniać poznając wielu ciekawych ludzi. Zyskałam też większą pewność siebie, wiedząc że mogę coś zrobić – mówi Joanna Rogalska, lider w Brwinowie. Z kolei Artur Kowalczyk jest pięknym przykładem sztafety dobrych uczynków. Kiedyś otrzymał pomoc od Szlachetnej Paczki, dziś sam jest jej wolontariuszem:

Baza rodzin zostanie uruchomiona w drugiej połowie listopada. Do tego czasu potrzeba jak najwięcej chętnych, którzy pomogą ją stworzyć, jak i tych, którzy przygotują szlachetne paczki pełne radości.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4