Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

REGION

Trasa Kozienice-Warszawa będzie nieprzejezdna

wtorek, 13 sierpnia 2019 21:25 / Autor: Kamil Zapora
fot. Stowarzyszenie "Nowa 79"
Kamil Zapora

Od godziny 17:00 w środę 14 sierpnia w Mniszewie na trasie Kozienice-Góra Kalwaria (DK 79) rozpocznie się kolejny protest przeciwko planom rozbudowy krajówki.

Mieszkańcy gminy Magnuszew organizują protest już trzeci raz w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wszystko przez projekt rozbudowy Drogi Krajowej 79 przebiegającej przez gminę zaproponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zawiera on wiele założeń kłopotliwych dla mieszkańców takich jak: koncepcja powstania drogi szybkiego ruchu, około 20 zbiorników retencyjnych przy drodze, czy drogi serwisowe:

Protest polegać będzie na bezustannym chodzeniu po przejściu dla pieszych. Jednak co dziesięć minut będą zarządzane przerwy, aby nie doprowadzić do całkowitego paraliżu na drodze. Protest potrwa do godziny 19:00.

Zgodnie z zapowiedziami stowarzyszenia „Nowa 79”, protesty będą odbywały się co miesiąc dopóki Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zmieni obecnej koncepcji rozbudowy. Kolejne spotkanie w tej sprawie ma odbyć się na przełomie sierpnia i września w Warszawie.

Zapraszamy do nas: