Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Rusza remont krajówek w Kozienicach

Informacje z regionu

Rusza remont krajówek w Kozienicach

14 sierpień 2019 / Tekst

Od poniedziałku, 19 sierpnia rusza remont dróg krajowych 48 i 79 na przejściu przez Kozienice. W pierwszej kolejności przebudowana zostanie ul. Radomska. Należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Rusza remont krajówek w Kozienicach
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach I etapu prac rozbudowana zostanie ul. Radomską od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Głowaczowską (bez skrzyżowania – ronda). Zakres prac to: rozebranie istniejącej nawierzchni asfaltowej i chodników, przebudowa kanalizacji, wykonanie nowych chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego jak również ułożenia nowej konstrukcji nawierzchni z betonu asfaltowego.

Utrudnienia

- Aby zminimalizować uciążliwości wynikające z zamknięcia głównych dróg krajowych w mieście Kozienice roboty podzielono zostały na 3 etapy. Pierwszy wprowadzamy od poniedziałku, a o kolejnych będziemy informować na bieżąco – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska z GDDKiA:

W pierwszym etapie robót zaplanowano zamknięcie odcinka ul. Radomskiej przy jednoczesnym utrzymaniu przejezdności skrzyżowania ulic Warszawska i Lubelska oraz możliwości dojazdu do posesji na ul. Radomskiej. Teren robót w zakresie jezdni i częściowo chodników w całości zostanie zamknięty. W tym rejonie zostaną wyznaczone bezpieczne ciągi piesze.

Objazdy:

Na czas prowadzenia robót wyznaczono objazdy.- od strony Ryczywołu: od ulicy Żeromskiego i dalej ul Głowaczowską aż do ulicy Radomskiej- od strony ulicy Radomskiej objazd w kierunku ul Warszawskiej wyznaczono analogiczną trasą. Dla kierowców jadących ulicą Radomską w stronę ulicy Lubelskiej (DK48): od skrzyżowania z ulicą Wójcików i dalej w ulicę Przemysłową aż do ul. Lubelskiej.

Tą samą trasą poprowadzono objazd do ulicy Głowaczowskiej (DK48) od strony ulicy Lubelskiej DK48.

Rozpoczęte prace dotyczą tylko pierwszego odcinka tj. Radomska od skrzyżowania z Warszawską do ronda obok straży oraz od ronda do Legionów. GDDKiA ma również w planach remont ulicy Lubelskiej i DK 79 – od ronda obok straży do ronda w Aleksandrówce.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4