Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Teatr

Wielcy Mistrzowie Sceny na ekranie Teatru Powszechnego w Radomiu. Kosmos

czwartek, 18 listopada 2021 18:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza 23 listopada na spektakl Teatru Telewizji pt: „Kosmos”, reż. Jerzy Jarocki występują m.in.: Zbigniew Zapasiewicz, Anna Seniuk, Mariusz Bonaszewski, Oskar Hamerski, Małgorzata Kożuchowska.

 Pokaz poprzedzi rozmowa Jacka Wakara z Mariuszem Bonaszewskim.

23 listopada o godz. 18.00 w ramach cyklu „Wielcy Mistrzowie Sceny na ekranie Teatru Powszechnego w Radomiu” zaprezentowana zostanie rejestracja spektaklu „Kosmos” w reżyserii Jerzego Jarockiego. W pokazie weźmie udział online znakomity aktor Mariusz Bonaszewski.

Halo, jesteście w domu? Rozglądacie się dookoła i dostrzegacie dziwne szczegóły? Witold i Fuks też próbowali połączyć ślady (wróbel na drucie, strzałki na suficie, patyczek na nitce), by nadać sens otaczającej rzeczywistości. KOSMOS "jest o samym stwarzaniu się tej historii, o stwarzaniu się rzeczywistości, jak ona niezdarnie, kulawo, rodzi się ze skojarzeń naszych... Kosmos wprowadza w sposób zwykły w świat niezwykły, niejako za kulisy świata" (Witold Gombrowicz).

Przedstawienie zostało zrealizowane w Teatrze Narodowym w 2005 roku i zdobyło wiele prestiżowych nagród. Obsada: Oskar Hamerski (Witold), Marcin Hycnar (Fuks), Zbigniew Zapasiewicz (Leon), Anna Seniuk (Kulka), Małgorzata Kożuchowska (Lena), Mariusz Bonaszewski (Ludwik), Beata Fudalej (Katasia), Bartłomiej Bobrowski (Ksiądz), Kamilla Baar (Lulusia), Wojciech Solarz (Luluś), Robert Jarociński (Tolo), Marta Chodorowska (Jadeczka).

Do wspólnego oglądania zaprosi Jacek Wakar - krytyk teatralny, dziennikarz, juror Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który poprowadzi rozmowę z Mariuszem Bonaszewskim.

23 listopada godz. 18.00, Scena Kameralna. Wstęp 5 zł

Bilety: tel: 48 386 52 67, SMS: 604 56 64 06, mail: bilety@teatr.radom.pl, www.teatr.radom.pl