Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Teatr

Radomski teatr z ministerialnym dofinansowaniem

czwartek, 17 marca 2022 17:29 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu z ministerialnym dofinansowaniem -Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwróciło uwagę i postanowiło docenić placówkę za realizację dwóch projektów.

Bardzo wysoko przez komisję ocenione zostały:

- W ramach programu "TEATR" - XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Projekt znalazł się na 6 miejscu zdobywając 88 punktów. Kwota dofinansowania to 200 tys. zł. Dzięki zdobytym pieniądzom już jesienią teatr będzie obchodził 15 edycję radomskich teatralnych spotkań z Gombrowiczem. W tym roku festiwal zapowiada się bardzo narodowo. Spodziewane są teatry z Japonii, USA, Macedonii, Litwy i Czech. Tegoroczna edycja będzie również bardzo bogata w imprezy i spotkania towarzyszące festiwalowi, takie jak Czytania Gombrowicza, pokazy rejestracji gombrowiczowskich spektakli zrealizowanych przez Teatr TV, wystawę plakatów oraz studio festiwalowe. XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w dniach 8 – 15 października 2022.

- W ramach programu „WYDARZENIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY” - „Legendy Ziemi Radomskiej w ultrafiolecie”. Projekt zdobył dofinansowanie w kwocie 45 tys. zł. Dzięki pieniądzom zorganizowane zostaną lekcje teatralne dla najmłodszych widzów, które będą się składać z teatralnej prezentacji legendy oraz potkania z ciekawą osobowością z regionu, którego dotyczy legenda.

Łączna wartość grantów to 245 tys. złotych.