Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

KULTURA

Pasje bez granic. Wernisaż w bibliotece

czwartek, 08 lutego 2024 10:02 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Iwona Nabzdyk
Elżbieta Warchoł

Zobaczymy prace Serhija Zrumy i Iwony Nabzdyk. Wystawę pt. Pasje bez granic będzie można od piątku, 9 lutego 2024 roku oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. Wernisaż o godz. 17. Wstęp wolny. 

Pasje bez granic to tytuł wystawy malarsko – fotograficznej przygotowanej przez ucznia i nauczycielkę, dwie osoby związane z Zespołem Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.

O wystawie Iwona Nabzdyk:

Serhij Zrum jest uczniem, pochodzącym z Wołynia w Ukrainie. Wystawa to jego debiut. Interesuje się malarstwem, szczególnie bliski jest mu surrealizm. Lubi malować ludzi, ponieważ jak twierdzi, człowiek jest dla niego tajemnicą a zarazem najpiękniejszą jednostką wszechświata.
Iwona Nabzdyk jest nauczycielką, radomianką. Ma na swoim koncie wiele wystaw krajowych i międzynarodowych. W wolnym czasie lubi sięgać po aparat fotograficzny. Najbliższe są jej fotografie martwej natury, które nagradzane były na międzynarodowych konkursach fotograficznych.
W Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w zapasach w stylu klasycznym, która stała się inspiracją do zorganizowania wystawy. Na wystawie będzie można zobaczyć także prace o innej tematyce.