Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

KULTURA

Rozmowa z Jakubem Żulczykiem

wtorek, 20 lutego 2024 08:39 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Spotkania z literaturą. Dawno temu w Warszawie. Jakub Żulczyk będzie 22 lutego 2024 roku gościem MOK Amfiteatr w Radomiu.

Jakub Żulczyk będzie gościem rozmowy literackiej w Amfiteatrze. Spotkanie będzie dotyczyło najnowszej książki autora pt. Dawno temu w Warszawie. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach.

Jakub Żulczyk, urodzony w 1983 r. w Nidzicy, mieszka w Warszawie. Jest absolwentem dziennikarstwa i amerykanistyki na UJ w Krakowie. Zadebiutował w 2006 r. powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, wznowioną przez wyd. Świat Książki w 2017 r. Pisał dla „Lampy”, „Exclusiv”, „Playboy”, „Machina” oraz był felietonistą w „Dzienniku-Kultura”. Jego druga powieść, „Radio Armageddon” z 2008 r., przyniosła mu popularność i nominację do Paszportów „Polityki”. Kolejne dzieła to m.in. „Instytut”, „Zmorojewo”, scenariusze seriali „BrzydUla”, „Belfer”, „Warszawianka”. Powieść „Ślepnąc od świateł” zaowocowała serial TV HBO i nominacją do Paszportów „Polityki”. Autor wydał także „Wzgórze psów” i „Czarne słońce”, oraz prowadzi podcast „Co ćpać po odwyku”. W 2023 r. ukazała się jego nowa powieść „Dawno temu w Warszawie” i serial Netflix „Informacja zwrotna”.

Podczas spotkania będzie można kupić książki Autora dzięki współpracy z Księgarnią Sonet. Spotkanie realizowane w ramach „Warsztaty literacko-teatralne – Jak dobrze pisać i grać”, projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia.

Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2024 roku w MOK Amfiteatr przy ul. Parkowej 1. Początek o godz. 18. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.