Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

KULTURA

Mietek Szcześniak gościem X Festiwalu Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika w Kozienicach

czwartek, 28 marca 2024 09:16 / Autor: Kamil Zapora
fot. Archiwum Radia Plus Radom
Kamil Zapora

Przed nami X Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika. Miłośnicy muzyki religijnej spotkają się w kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach w niedzielę, 7 kwietnia. Gościem specjalnym będzie Mietek Szcześniak. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny! Patronem medialnym festiwalu jest Radio Plus Radom.

Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu Kozienicki Dom Kultury zaprosił cztery chóry, w tym trzy z Kozienic: Fa-Mi-Re im. Józefa Furmanika pod dyrekcją s. Anny Sulimy, Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury pod dyrekcją Ewy Izdebskiej i FERMATA Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Muzycznej „Kanon” pod dyrekcją Anny Kuczmery. Usłyszymy także Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Lira” z Warszawy pod dyrekcją Marcina Cmiela.

Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na jubileuszową, dziesiątą już edycję naszego festiwalu. Cieszę się, że po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta będą mogli obcować z tak wyjątkową muzyką. Serdecznie zapraszam – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Gościem tegorocznego festiwalu będzie Mietek Szcześniak. To artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu śpiewaków, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, współpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicą. Swoim aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. To wszechstronny, świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań. Na swoim koncie ma też anglojęzyczne projekty m.in. z piosenkarką Wendy Waldman i afroamerykańskim chórem Life Choir.

Po zakończeniu części muzycznej, o godz. 18.00, odprawiona zostanie uroczysta msza święta. Po nabożeństwie zaplanowano uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Jana Pawła II dla uczczenia dziesiątej rocznicy kanonizacji Papieża Polaka.

Organizatorami festiwalu są: Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Parafia pw. Świętego Krzyża w Kozienicach, partnerami zaś: Parafia pw. Świętej Rodziny w Kozienicach, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach, Rycerze Kolumba Rada Lokalna w Kozienicach im. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Kozienicach. Partnerem głównym wydarzenia jest Enea Wytwarzanie.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Gminy Kozienice, Proboszcz Parafii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach, a także Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie.

Patronem medialnym festiwalu jest Radio Plus Radom.