Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

KULTURA

Słowo przeciw słowu: debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa

środa, 03 kwietnia 2024 09:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/fancycrave1
Elżbieta Warchoł

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu organizuje spotkanie pt: Słowo przeciw słowu: debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia 2024 roku w MBP przy ul. Piłsudskiego 12. Początek o godz. 18. 30.

Jak odróżnić prawdziwe informacje od fake newsów? Komu zależy na szerzeniu dezinformacji? W jaki sposób możemy zweryfikować informacje publikowane w mediach? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedzi podczas panelu dyskusyjnego pt: Słowo przeciw słowu: debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa, który odbędzie się 4 kwietnia 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.

W dyskusji wezmą udział: Paulina Mikuła (popularyzatorka wiedzy o języku polski, vlogerka), Radomir Wit (dziennikarz, autor książki pt. „Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy?”), Marcel Kiełtyka (przedstawiciel Stowarzyszenia Demagog), Karina Stasiuk-Krajewska (koordynatorka Central European Digital Media Observatory w Polsce). Moderatorem dyskusji będzie Przemysław Czaja.

Wydarzenie odbędzie się w Czytelni Ogólnej przy ul. Piłsudskiego 12 w Radomiu. Debata będzie również transmitowana na żywo na profilu facebookowym MBP w Radomiu.

Po debacie poznamy laureata/laureatkę XVI konkursu o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii.