Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

KULTURA

Wspomnienie o Sławomirze Franeckim

piątek, 17 maj 2024 11:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Zasłużony.... Wieczór wspomnieniowy z okazji 10 rocznicy śmierci Sławomira Franeckiego odbędzie się w piątek, 17 maja 2024 roku w Łaźni. Początek o godz. 18. 30. Wstęp wolny.

Sławomir Franecki był radomskim pedagogiem, nauczycielem języka angielskiego, pracującym m. in. w V LO im. R. Traugutta, VI LO im. J. Kochanowskiego oraz lektorem na Uniwersytecie Radomskim. Jego pasją był kabaret, który tworzył równolegle do pracy pedagogicznej. Kabaret Fajf, którego był twórcą, powstał w 1984 r. w V LO (stąd jego nazwa) i przez wiele lat występował na scenach kabaretowych całej Polski, przekształcając się w kabaret studencki, działający pierwotnie przy Klubie Atrium w ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej oraz KŚT Łaźnia w Radomiu. Kabaret był zdobywcą wielu nagród na przeglądach i festiwalach kabaretowych i studenckich, w tym przede wszystkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich PAKA w Krakowie, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry. Po zakończeniu działalności Kabaretu Fajf, Sławomir Franecki prowadził kabaret Definitywny Odlot Bocianów, działający
przy Teatrze Powszechnym w Radomiu.
W trakcie imprezy można będzie obejrzeć skecze i posłuchać piosenki obu kabaretów w wykonaniu ich członków i zaproszonych gości. Będą również niespodzianki - zapowiadają organizatorzy.