Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Terminal bez opóźnień

piątek, 20 marca 2020 08:44 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W cieniu koronawirusa rozpoczyna się kluczowa inwestycja na radomskim lotnisku - projekt i budowa terminala.  Wykonawca firma Mirbud S.A. zapewnia, że "wszystkie kontrakty budowlane są realizowane zgodnie z harmonogramami prac".

Dwa tygodnie temu firma Mirbud podpisała umowę na projekt i budowę terminala na radomskim lotnisku. W międzyczasie Polskę opanował koronawirus. Epidemia znacznie utrudnia działalność urzędów i instytucji, a jak jest w przypadku lotniska. 17 marca zarząd firmy Mirbud S.A. wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że "wszystkie kontrakty budowlane są realizowane zgodnie z harmonogramami prac. Nie występują utrudnienia związane z dostępem do materiałów budowlanych, ekip budowlanych czy jakiekolwiek inne okoliczności, które w sposób znaczący mogłyby opóźnić realizację zawartych kontraktów".

Firma buduje obecnie m.in. stadion łódzkiego ŁKS-u, autostradę A1 na odcinku Kowal - Toruń, czy drogę ekspresową S5 koło Bydgoszczy. A jakie miejsce wśród innych inwestycji zajmuje radomski terminal? Wiceprezes MIRBUD S.A. Sławomir Nowak.

Obiekt zostanie wybudowany do końca 2021 roku za 280,5 miliona złotych. Jak będzie wyglądał? Terminal będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw. Urządzonych zostanie trzydzieści stanowisk check-in, dziewięć - kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie dziesięć bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

ZAPRASZAMY DO NAS