Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Pierwszy WizzAir odleci z Radomia

środa, 13 grudnia 2023 11:55 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Wieczorem z Portu Lotniczego Warszawa-Radom wystartuje pierwszy samolot linii Wizz Air. Pasażerowie polecą do cypryjskiej Larnaki.

Obecnie z radomskiego lotniska raz w tygodniu linie lotnicze Skyline Express obsługują czarterowe loty do Szarm el-Szejk w Egipcie. 13 grudnia przewoźnik niskokosztowy Wizz Air uruchomi połączenia do Larnaki na Cyprze, które realizowane będą dwa razy w tygodniu. Na pokładzie samolotów PLL LOT dwa razy w tygodniu z Radomia polecieć można do Rzymu, a także, do 6 stycznia do Paryża.

PLL LOT ogłosił już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon Lato 2024. W ofercie znalazły się rejsy do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.

Lotnisko Warszawa-Radom w listopadzie odprawiło blisko 6 tys. pasażerów, a od otwarcia już prawie 100.000.

Od momentu otwarcia Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło prawie 100 tys. pasażerów. To już pięć razy więcej niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu, który według danych ULC w latach 2015-2017 obsłużył 19.5 tys. podróżnych. W październiku z lotniska w Radomiu skorzystało 5.839 osób.

ZAPRASZAMY DO NAS