Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Rok elektronicznego dziennika

środa, 21 października 2015 09:11 / Autor: Weronika Chochoł
fot. portal.oswiatawradomiu.pl
Weronika Chochoł
To już rok od wprowadzenia w radomskich szkołach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą. Dzięki niemu nauczyciele, rodzice i uczniowie mogą kontaktować się ze sobą online. Teraz nadeszła pora na podsumowanie programu.
Podczas konferencji poświęconej rocznemu działaniu Systemu przedstawiciele firm, które wchodzą w jego skład, przedstawili statystyki oraz korzyści płynące z korzystania z np. elektronicznych dzienników. Jak powiedział sekretarz miasta – Rafał Czajkowski – był to dobry rok dla ZSZO:

Konferencja odbyła się w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu, która jest liderem we wdrażaniu i użytkowaniu Systemu. Jak opowiada Radosław Kotowicz – dyrektor "Elektronika" – wprowadzanie ZSZO wiązało się z obawami i trudnościami, jednak teraz System sprawdza się:

Dzięki Systemowi nauczyciele, rodzicie i uczniowie mogą komunikować się szybciej i sprawniej, bo przez Internet. Nauczyciele mają możliwość wysyłania komunikatów do rodziców, rodzice mogą sprawdzić frekwencję i oceny dziecka, a uczniowie chociażby plan lekcji:

Użytkownicy Systemu chętnie z niego korzystają. Logują się do niego nie tylko nauczyciele, ale także rodzice i uczniowie, co cieszy Tomasza Babicza – przedstawiciela firmy Librus:

Zintegrowany System Zarządzania Oświatą (ZSZO) obejmuje 96 radomskich placówek, w tym Publiczne Przedszkola, Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne, Bursy szkolne, CKU, CKP, MDK, Ogródek Jordanowski, Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne a także Niepubliczne Przedszkole Niezapominajka. W skład systemu wchodzą: platforma oświatowa, narzędzie do planowania i analiz budżetowych, system wspierający analizę struktury zatrudnienia i wynagrodzeń, system wspomagający rekrutację do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, a także aplikacje finansowo-księgowe i hurtownia danych oświatowych. Platforma zawiera także narzędzie do zarządzania informacją o uczniu – m.in. elektroniczny dziennik i e-sekretariat oraz do rejestrowania i rozliczania frekwencji.

Zapraszamy do nas: