Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

STOP pijanym kierowcom!

poniedziałek, 07 grudnia 2015 14:38 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp.radom.pl
Weronika Chochoł
Trwa międzynarodowa akcja w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Na Mazowszu odbywa się ona pod nazwą "Alkohol i narkotyki". Celem działań jest przeprowadzenie wśród kierowców tzw. szybkich testów, które ujawnić mają kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.

Z danych Mazowieckiej Policji, w tym roku za kierownicę po alkoholu lub innym środku wsiadło ok. 7 % wszystkich kierowców. Tego typu akcje uświadomić mają kierujących o tym, jak wiele ryzykują, kiedy prowadzą auto nietrzeźwi. Przypomina o tym podinsp. Stanisław Popiel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu:

Działania mają charakter międzynarodowy i prowadzone są na terenie krajów europejskich należących do TISPOL. TISPOL (European Traffic Police Network) to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe. Celem organizacji jest troska o bezpieczeństwo na drogach i przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom w transporcie.

W działania włączyli się także funkcjonariusze z radomskiej Policji. Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowców na terenie Radomia i powiatu radomskiego.