Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

RADOM

Nowoczesna: "Przestrzegajcie Konstytucji!" PiS: "Demokracja nie jest zagrożona"

czwartek, 17 grudnia 2015 13:52 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Apel o podjęcie działań w obronie demokracji złożyli dzisiaj w siedzibie PiS członkowie radomskiej Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Sprawę na gorąco skomentował radny PiS Jakub Kowalski.

Konferencja miała na celu wezwanie radomskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości do, jak mówiła Katarzyna Kalinowska (Nowoczesna). -Nie podążania ścieżką wybrukowaną złymi intencjami, nienawiścią i arogancją wobec drugiego człowieka. Apelujemy do was, żebyście zainicjowali, jako parlamentarzyści ziemi radomskiej, działania, które sprawią, że wasz rząd będzie przestrzegał Konstytucji. Apelujemy również, żebyście podjęli dialog z prezydentem Dudą, żeby zszedł ze ścieżki łamania Konstytucji.

Głos zabrał również Zbigniew Banaszkiewicz z PO. -Rzeczpospolita jest dobrem wszystkich Polaków. Konstytucja nie jest jakimś fragmentem papieru, a trzonem tego, co jest naszą demokracją. Dbajmy o to, żeby zasady zapisane w Konstytucji były przestrzegane.

Na konferencji był również obecny Cezary Brymora (Nowoczesna). -Ubolewamy nad tym, że społeczeństwo jest tak bardzo podzielone, a Prawo i Sprawiedliwość nie zajmuje się gospodarką. Przygotowaliśmy list do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, który złożymy w ich siedzibie.

Sprawę dla Radia Plus Radom na gorąco skomentował radny Jakub Kowalski (PiS). -PO i Nowoczesna nie mogą pogodzić się z wynikiem wyborów. Środowisko postkomunistyczne próbuje podważać działania legalnie wybranej władzy. Dzisiaj nie ma mowy o zagrożeniu dla demokracji. To PO złamała konstytucję, dokonując w sposób nieprawidłowy wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. To PO ponosi odpowiedzialność za obecny kryzys. To jest krzyk tych, którzy są sprawcami tego zamieszania. Dowodem na to, że standardy demokratyczne są zachowane jest fakt, że takie demonstracje się odbywają.

Parlamentarzyści radomskiego Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie jutro odniosą się do sprawy.

Warto odnotować, że pomimo zaproszenia, na konferencji nie pojawili się przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy i PSL.