Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Końskie (Św Mikołaja)
Dziś jest: Poniedziałek, 17 maja 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Zielone światło dla kierunku lekarskiego

poniedziałek, 21 marca 2016 06:48 / Autor:
fot. Radio Plus Radom
Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu dostał od Polskiej Komisji Akredytacyjnej zgodę na uruchomienie kierunku lekarskiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Tym samym kończą się długie starania o rozszerzenie o ten kierunek oferty uczelni.

Teraz minister zdrowia określi limit przyjęć na studia lekarskie w Radomiu. Rektor UTH prof. Zbigniew Łukasik wierzy w sukces kierunku, bo potrzeba w regionie świeżej krwi lekarskiej:

Kadra ma być z uniwersytetów medycznych w Warszawie, Lublinie i Łodzi. Obecnie na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej są już prowadzone kierunki: pielęgniarstwo, fizjoterapia i wychowanie fizyczne. Uczelnia stara się również o uruchomienie studiów na kierunku wokalno - aktorskim na Wydziale Sztuki. - Jak oglądamy telewizji widzimy ilu zdolnych aktorów lub piosenkarzy pochodzi właśnie z Radomia lub regionu radomskiego. Środowisko wypowiedziało się, że na pewno będą chętni na takie studia - powiedział rektor Łukasik. Opiekunem tych studiów będzie wybitny dyrygent Szymon Kawalla z Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Na kierunku ma wykładać także m.in. dr Natalia Orkisz, śpiewaczka operowa i dr Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.