Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Mieszkania za niespełna 3 tys zł także w Radomiu

poniedziałek, 06 czerwca 2016 08:49 / Autor:
fot. arch./flickr.com
Rząd zapowiada uruchomienie od przyszłego roku programu Mieszkanie Plus. W Radomiu także powstaną tanie mieszkania w ramach programu – zapowiedział w Radomiu poseł PiS, Wojciech Skurkiewicz.

Program budowy rządowych mieszkań pod wynajem ma rozpocząć się w 2017 roku. - Rząd chce, żeby Polacy mieli szansę na mieszkanie oraz postanowiliśmy uwzględnić sytuację różnych grup Polaków zarówno tych, którzy mają dochody bardzo niskie, ale też bardzo poważnie traktujemy klasę średnią. Dzisiaj wielu młodych ludzi, którzy zaczynają start w życie, nie stać na własne mieszkanie bez zadłużania się w sposób taki, który wiąże później przyszłość rodziny nawet na kilkadziesiąt lat – mówił a w ub. tygodniu w Warszawie premier Beata Szydło.

Mieszkanie plus to program dedykowany klasie średniej, tak aby Polacy mogli budować swoje oszczędności, ale żeby nie odbywało się to kosztem standardu ich życia. Koszt wynajmu metra kwadratowego w tym systemie ma nie przekraczać 30 zł. Mieszkania mają być wybudowane na gruntach Skarbu Państwa. Wkrótce w Radomiu powstaną pierwsze tego typu inwestycje – zapowiada poseł Wojciech Skurkiewicz.

 

Radomski poseł PiS nie wskazał jednak konkretnych lokalizacji przeznaczonych pod rządową inwestycję. Nie wiadomo także, z jakich środków będzie finansowany program budowy mieszkań.