Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Radomskie Centrum Onkologii ma kontrakt z NFZ!

czwartek, 16 czerwca 2016 17:57 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska
Radomskie Centrum Onkologii ma wreszcie kontrakt z NFZ. Chodzi o leczenie z zakresu teleradioterapii i brachyterapii. To oznacza, że RCO przyjmie rocznie 2 tysiące pacjentów.

- Jest kontrakt na leczenie z zakresu teleradioterapii i brachyterapii między Narodowym Funduszem Zdrowia a otwartym w tym tygodniu Radomskim Centrum Onkologii. Rocznie z lecznicy skorzystają dwa tysiące pacjentów. W szpitalu będą mogli być leczeni między innymi chorzy na nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, głowy i szyi – informuje rzecznik RCO Izabela Leśkiewicz.

Chociaż Radomskie Centrum Onkologii już przyjmuje pacjentów, to we wtorek, 14 czerwca zostało oficjalnie otwarte. - Każdy pacjent jest dla nas. Jesteśmy po to, by pomagać chorym - to motto Radomskiego Centrum Onkologii. Placówka dysponuje trzema oddziałami: onkologii, radioterapii (z możliwością świadczenia usług chemioterapii) i chirurgiijąć może 78 pacjentów, jednak docelowo liczba ta wzrasta do stu miejsc.Szpital wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i zatrudnia wykwalifikowaną kadrę medyczną z wieloletnim doświadczeniem w onkologii. W Centrum mogą być leczone m.in.: nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego, prostaty, narządów rodnych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu.