Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Rekordowe stypendia dla uzdolnionej młodzieży

poniedziałek, 24 października 2016 14:39 / Autor:

Po raz 10 w Radomiu zostały przyznane stypendia artystyczne od kanadyjskiej organizacji charytatywnej Polish Orphans Charity. Stypendia otrzymało rekordowo dużo, bo aż 25 uczniów.

Uroczystość wręczenia stypendiów, odbyła się w poniedziałek, 24 października w gmachu USC w Radomiu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Konsul Ambasady Kanady w Polsce Jeremy Wallace. Konsul zwracając się do zebranych, a szczególnie stypendystów powiedział: To przyjemność dla mnie być tutaj. Bardzo dziękuję za zaproszenie. Od 10 lat przedstawiciele Ambasady Kanady w Polsce mają zaszczyt uczestniczenia we wręczaniu stypendiów fundowanych przez kanadyjską fundację Polish Orphans Charity dla młodych mieszkańców woj. mazowieckiego w Radomiu i Warszawie. Widzimy jak cenne i owocne jest spotkanie hojnych kanadyjskich serc i talentu polskiej młodzieży, która dzięki tym stypendiom może realizować swoje marzenia-mówi konsul Jeremy Wallace.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski, od 10 lat także członek kapituły zwracając się do stypendystów powiedział między innymi: Życzę wam, moi drodzy stypendyści, aby to stypendium, które dzisiaj otrzymaliście służyło Wam do rozwoju własnych osobowości i rozwoju zainteresowań. Mamy nadzieję, że to stypendium pozwoli Wam w przyszłości realizować własną ścieżkę kariery.

Wśród obecnych na uroczystości byli także między innymi Edyta Krassowska dyrektor biura fundacji w Warszawie oraz poseł RP Leszek Ruszczyk, nauczyciele, dyrektorzy szkół artystycznych, rodzice.

Stypendia o równowartości 1000 dolarów kanadyjskich każde wręczone zostały w Radomiu już po raz 10. Kapituła wybrała w tym roku aż 25 stypendystów z grupy 34 zgłoszonych. Stypendia w wysokości ok. 2. 800 złotych mogą być przeznaczone wyłącznie na rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. Wśród tegorocznych stypendystów są między innymi: plastycy i muzycy, fotograficy i tancerze, dzieci i młodzież a nawet studenci.

Jeszcze dziś w ramach obchodów jubileuszu 10 lecia działalności stypendialnej Polish Orphans Charity w Zespole Szkół Muzycznych o godz, 17. 30 otwarta zostanie wystawa prac plastycznych stypendystów, a o godz. 18 rozpocznie się koncert także z udziałem stypendystów fundacji. Na zakończenie na wszystkich gości będzie czekał tort z 10 świeczkami- zapowiada Krzysztof Gajewski z kapituły.

Zapraszamy do nas: