Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

11 listopada w radomskim ruchu

czwartek, 10 listopada 2016 20:50 / Autor:

Jutro w rejonie Śródmieścia i Miasta Kazimierzowskiego w Radomiu pojawią się utrudnienia w ruchu w związku z obchodami Święta Niepodległości.

W piątek w godzinach około 13:30-15:00 odbędzie się przemarsz w ramach oficjalnych uroczystości. Uczestnicy przejdą z katedry przez aleję Chrapka oraz ulice Żeromskiego i Rwańską do Rynku, a później od Rynku przez ulicę Grodzką do skweru Unii Wileńsko-Radomskiej (między ulicami Wałową i Grodzką).

Przemarsze mogą spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 17 i 19. MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności w rejonie trasy przemarszu, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem i w miarę możliwości omijanie tych ulic w podanych godzinach.

11 listopada odbędzie się również Bieg Niepodległości. W godzinach około 9:45-12:30 wystąpią utrudnienia w ruchu w centrum Radomia. Będą również objazdy dla autobusów linii 2, 5 i 23.

Zgodnie z wydaną decyzją Bieg Niepodległości odbędzie się na trasie ze stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ulicami Chałubińskiego, alejkami parku Planty, Sedlaka, Narutowicza, Podwalną, Kanałową, Krakowską, Wałową, Małą, Grodzką, przez Rynek, Szewską, chodnikiem na placu Kazimierza Wielkiego, przez Rynek, Grodzką, łącznikiem Grodzkiej i Wałowej, Wałową, Podwalną, Narutowicza (z zawracaniem obok Kościuszki), Chałubińskiego, alejkami parku Planty oraz Chałubińskiego do stadionu MOSiR. Decyzją organizatorów trasa może ulec skróceniu.

Podczas zamknięcia odcinka ulicy Narutowicza (od Kościuszki do ronda Kisielewskiego) autobusy linii 2, 5 i 23 będą w godzinach około 9:45-12:30 kursowały poniższymi objazdami (w obu kierunkach) - linia 2: Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Żeromskiego (powrót: Wałowa, Lekarska, Tochtermana), Reja, Okulickiego; linia 5: Mickiewicza, Traugutta, Żeromskiego (powrót: Wałowa, Lekarska, Tochtermana), Reja, Okulickiego; linia 23: plac Dworcowy (powrót: Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót: Wałowa, Lekarska, Tochtermana), Reja, Mireckiego.

Nieczynne będą przystanki: Narutowicza / Kościuszki 01 i 02 (w obu kierunkach); Narutowicza / Podwalna 03 i 04 (w obu kierunkach). Przystanki Limanowskiego / Wałowa 01 i 02 (w obu kierunkach) nie będą obowiązywały dla autobusów linii 2, 5 i 23. Dla tych linii będą obowiązywały przystanki: Traugutta / Piłsudskiego 01 i 04 (w obydwu kierunkach), Żeromskiego / Traugutta 01 (wspólny z liniami 1, 8, 15), Lekarska / Szpital 02 oraz Reja / Wolność 01 i 02 (w obydwu kierunkach).

MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie trasy powyższego biegu, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem bądź - w miarę możliwości - omijanie tych ulic w podanych godzinach!

Źródło: MZDiK

Tag:
Zapraszamy do nas: