Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Mądra pomoc uszlachetnia

środa, 16 listopada 2016 08:24 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

19 listopada otwarta zostanie baza darczyńców Szlachetnej Paczki. Pomocą ma być objętych blisko 200 rodzin z regionu radomskiego.

W tym roku w Radomiu Szlachetna Paczka działa w trzech rejonach: Radom - Północ, Radom - Śródmieście i Radom - Glinice. Pod skrzydłami Radomia są również rejony Wierzbica, Przysucha i Wolanów. Praca wolontariuszy, którzy działają w poszczególnych rejonach jest już na etapie poznawania historii rodzin, które mają zostać objęte pomocą. Nie jest to łatwe zadanie - trzeba wejść do domów osób potrzebujących, zobaczyć ich biedę, poznać ich problemy. - To jest trudny, ale również ekscytujący moment - mówi Monika Kępska - liderka rejonu Radom- Śródmieście:

Do otwarcia bazy rodzin pozostało już tylko kilka dni. Wolontariusze nadal będą mieli wiele obowiązków, jednak tutaj największą rolę odegrają darczyńcy. Kto może wspomóc Szlachetną Paczkę? Każdy! Wystarczy przeczytać historię rodzin objętych pomocą, wybrać jedną z nich i stworzyć paczkę, która za pośrednictwem wolontariuszy przekazana zostanie w dniu finału wybranej rodzinie. Sposobów pomocy jest jednak więcej. Szczegóły dotyczące darczyńców zna Monika Szczepanik - wolontariuszka, specjalista ds. promocji:

Prezent trafia do rodziny za pośrednictwem wolontariusza. Nie oznacza to jednak, że darczyńca nie może poznać reakcji osób, którym pomógł:

Szlachetna Paczka to projekt, który ma na celu niesienie mądrej pomocy, która - jak mówi Radosław Figarski - lider rejonu Radom Glinice - pozwala dać rodzinom impuls do zmiany:

Do darczyńców w imieniu wszystkich wolontariuszy i liderów apeluje Agnieszka Figarska - lider regionalny:

Historie rodzin objętych pomocą znaleźć będzie można od północy, 19 listopada na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Finał akcji w weekend 10 - 11 grudnia. W Radomiu magazyn paczek znajdował się będzie w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Wernera.

Zapraszamy do nas: