Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Klara, dziewica
Dziś jest: 11 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Ponad milion złotych dla szpitala miejskiego

piątek, 16 grudnia 2016 14:29 / Autor:
fot. mw/rpr

Miasto zamierza zwiększyć finansowanie szpitala miejskiego. 600 tys złotych zostanie przeznaczonych na remont i doposażenie kilku poradni specjalistycznych przy ul. Lekarskiej oraz 500 tys zł na nową karetkę radomskiego Pogotowia Ratunkowego.

Miasto chce zakupić nową karetkę Pogotowia Ratunkowego na potrzeby szpitala. W tej sprawie na najbliższej sesji rady miejskiej wiceprezydent Jerzy Zawodnik złoży autopoprawkę do budżetu na przyszły rok, w którym uwzględni jednocześnie remont kilku oddziałów lecznicy przy ul Lekarskiej.

Pieniądze zostaną przeznaczone na remont pomieszczeń przychodni specjalistycznej dla dzieci i młodzieży, poradni skórno-wenerologicznej oraz poradni stomatologicznej w budynku przy ulicy Lekarskiej.

Po wprowadzeniu poprawki, miejska dotacja na szpitalne inwestycje wyniesie 4,5 miliona złotych. Radosław Witkowski, prezydent Radomia:

Obecnie trwa m.in. remont poradni kardiologicznej i gastroenterologicznej oraz zakładu diagnostyki obrazowej. W planach na przyszły rok jest także zakup sprzętu i aparatury medycznej, w tym m.in. cyfrowego aparatu RTG.

Zapraszamy do nas: