Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Kto wyremontuje ratusz?

wtorek, 27 czerwca 2017 13:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł

Trzy firmy zainteresowane są remontem radomskiego ratusza. Najniższą cenę zaproponowała firma z Sopotu, która prowadzi już prace w kamienicy Deskurów.

Złożone oferty opiewają na kwoty od 10,5 mln do 11,3 mln złotych.

Ratusz to drugi po kamienicy Deskurów budynek miejski, który w najbliższym czasie ma zostać odnowiony. W planach jest m.in. odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę instalacji, okien, drzwi. Wymienione zostanie również pokrycie dachowe, wykonawca utworzy również podjazdy i zamontuje windę dla niepełnosprawnych. Do zadań wykonawcy należeć będzie również remont i odtworzenie detali architektonicznych: herbu miasta, godła, wsporników, balkonów i elementów dekoracji fasad.

Po rewitalizacji budynek ratusza będzie pełnił funkcję administracyjną. Znajdą się tu m. in.: Biuro Rady Miejskiej, Wydziału Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej oraz filia Biura Obsługi Mieszkańca. Do ratusza przeniesie się także Związek Harcerstwa Polskiego.

Teraz wszystkie oferty zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Remont ma zostać skończony do grudnia przyszłego roku.

Zapraszamy do nas: