Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

RADOM

Jest pozwolenie na budowę I etapu trasy N-S!

czwartek, 03 sierpnia 2017 13:01 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Jest zgoda na budowę trasy N-S na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Żeromskiego. Wkrótce ma zostać rozpisany przetarg.

- Po kilkunastu miesiącach ciężkiej pracy udało się uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowy trasy N-S na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Żeromskiego. To w tej chwili najważniejsza dla naszego miasta inwestycja, bo to droga, która odkorkowuje Śródmieście, ale także droga, która pozwoli wprowadzić bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania w obrębie Śródmieścia. Stanowi również istotny element realizacji inwestycji, którą będą prowadziły wodociągi miejskie w 2019 roku, bo wtedy będą musiały rozkopać ul. 25 czerwca - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wkrótce ma być ogłoszony przetarg. Czas realizacji to 12 miesięcy od momentu podpisania umowy, wliczając w to okres zimowy.

- W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowywania specyfikacji istotnych warunków zamówienia na etapie weryfikacji projektów wykonawczych i wkrótce chcemy ogłosić przetarg. Chcemy wprowadzić wykonawcę w tym roku - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

- Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z nowej trasy N-S - dodaje prezydent Witkowski.

Budowany odcinek rozpocznie się u zbiegu ulic Beliny-Prażmowskiego i 25 czerwca. Do wiaduktu na ul. Słowackiego będą dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz łącznice z wiaduktem na ul. Słowackiego. W dalszej części przekrój drogowy będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na całej długości mają być chodniki i ścieżki rowerowe.

To jeden z etapów budowy trasy N-S. Kolejne to odcinki od os. Południe do ul. Nowomłodzianowskiej i od ul. Żeromskiego do ul. Kozienickiej. Cała inwestycja ma być zakończona w 2020 roku.