Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

RADOM

Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów do końca maja

wtorek, 14 listopada 2017 16:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/radoslaw.witkowski.RADOM
Weronika Chochoł

Do końca maja przyszłego roku zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac.

Co się zmieni?

Wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały swoje sygnalizatory. Na ulicy Wernera powstanie natomiast dodatkowy pas dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów. Podobne udogodnienie uzyskają kierowcy chcący skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera. Na ulicy Szarych Szeregów na wysokości dawnego dworca autobusów podmiejskich pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Nowe sygnalizatory staną również na ulicy Wernera, pomiędzy halą targową, a galerią handlową. Ta sygnalizacja będzie działała w dni targowe, czyli w czwartki i w soboty.

Czarny punkt w mieście

Przetarg wygrała firma ze Starachowic, która zaoferowała cenę 2 mln 282 tys. złotych oraz udzieliła 7-letniej gwarancji. Wykonawca zadeklarował również wykonanie zadania do końca maja przyszłego roku. - Skrzyżowanie ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera to prawdziwy czarny punkt w naszym mieście. - mówi prezydent Radosław Witkowski i dodaje: - Przez lata brakowało jednak w tej sprawie konkretnych działań. Postanowiłem tę sytuację zmienić. Jestem przekonany, że po przebudowie, bezpieczeństwo w tym miejscu zdecydowanie się poprawi.

Zapraszamy do nas: