Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

RADOM

Zderzenie pięciu aut - kierowca pijany

poniedziałek, 22 stycznia 2018 10:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (jarmoluk)
Weronika Chochoł

Pięć samochodów zderzyło się w sobotę we Wsoli. 23-letni sprawca był pod wpływem alkoholu. To nie jedyne zdarzenie w ten weekend, do którego doszło z winy pijanego kierowcy.

Radom szczepienia

W ciągu minionego weekendu radomscy policjanci zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na "podwójnym gazie". Czterech z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych.

Do jednej z nich doszło w piątek po godz. 19:00 na ulicy Kozienickiej w Radomiu. - Kierowca forda stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przystanek oraz w ogrodzenie posesji. Policjanci radomskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości 30-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, kierowca nie ma prawa jazdy. - informuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Natomiast w sobotę po godz. 19:00 we Wsoli zderzyło się pięć samochodów. - 23-letni kierowca audi spowodował kolizję z udziałem pojazdów: audi, saaba, bmw oraz autobusu marki man. Jak się okazało, 23-latek był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. - relacjonuje Justyna Leszczyńska.

Mężczyźni odpowiedzą za kierowanie autem po alkoholu i spowodowanie zdarzenia drogowego.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Jednak konsekwencje takiej postawy to nie tylko zniszczony samochód i punkty karne. Skutki mogą być o wiele poważniejsze. - przypomina mł. insp. Jacek Mnich - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Mazowieckiej Policji: