Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

[AKTUALIZACJA] Sąd uchylił zarządzenie wojewody!

wtorek, 27 lutego 2018 11:22 / Autor: Michał Kaczor
foto: MN/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Wydział zamiejscowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Radomiu uchylił zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego w sprawie wygaszenia mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Obciążył też stronę skarżącą kosztami postępowania sądowego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Radosław Witkowski nie złamał prawa zasiadając w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Tym samym uchylił zarządzenie wojewody o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia - mówi przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Marek Wroczyński:

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że przerwanie kadencji bez bezsprzecznych dowodów jest niedopuszczalne i byłoby to złamanie woli wyborców. Sąd stwierdził, że swoim działaniem prezydent Radomia nie naruszył ustawy antykorupcyjnej. Rezygnując z zasiadania w Radzie Nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy i zwracając wynagrodzenie z tego tytułu utwierdził sąd o woli działania zgodnie z prawem.

- Ten wyrok nas satysfakcjonuje – mówił po ogłoszeniu decyzji sądu pełnomocnik prezydenta mec. Rafał Królikowski:

Wyrok jest nieprawomocny. Wojewoda będzie mógł odwołać się od decyzji sądu po rozpatrzeniu pisemnego uzasadnienia - mówi pełnomocnik wojewody Sebastian Oraniec:

Dodatkowo WSA obciążył stronę skarżącą kosztami postępowania sądowego w wysokości 2 tysięcy złotych.

Poniżej publikujemy komentarze.

Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia:

Radny Andrzej Sobieraj z klubu Radni Bezpartyjni:

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik:

Radny Kazimierz Woźniak, Radomianie Razem:

Przypomnijmy, że wojewoda mazowiecki wygasił mandant prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu na wniosek CBA. Centralne Biuro Antykorupcyjne uznało, że prezydent Witkowski zasiadając w 2015 roku w Radzie Nadzorczej Świętokrzyskiego Rynku Hurtowego złamał przepisy ustawy antykorupcyjnej. Wobec braku stanowiska w tej sprawie Rady Miejskiej wojewoda wygasił mandat prezydenta wydając zarządzenie zastępcze. Prezydent skorzystał z przysługującego mu prawa skargi do WSA.

Zapraszamy do nas: